Kemer'de Avrupa pazarının payı yükseliyor

Akdeniz Turistik Otelciler ve işletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, Kemer'de Avrupa pazarının geliştiğini söyledi. Kavaloğlu, 2024 yılının zor ama iyi bir yıl olacağını da belirtti.

14/02/2024 12:38
Kemer'de Avrupa pazarının payı yükseliyor

Halil Öncü-Kemer

Akdeniz Turistik Otelciler ve işletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, 2024 yılının zor ama iyi bir yıl olacağını söyledi. Yeni sezon öngörülerini de paylaşan Kavaloğlu, “Şubat aylarından çekiniyorum. Ne geldiyse son dört beş yıldır hep başımıza şubat ayında gelmiştir. Şu anda önümüzdeki sezon zor bir sezon ama iyi bir sezon geçecekmiş gibi gözüküyor. Kemer’in daha önce tek tip bir pazara olduğu söz konusuydu.

Şu anda bölgede açık olan otellerde de gördüğümüz gibi Avrupa pazarının da Kemer'de geliştiğini gözlemliyorum. Bu sene bizim için bir test yılı olacak. Hep birlikte bunu paylaşıyoruz. Neden bir test yılı olacak derseniz? Fiyatlarımızı belli bir noktaya getirme şansımız oldu. Bunu gerçekleştirdik. Bu fiyatlarla iyi bir hizmet verip bu hizmetin sonucunda da 2025 yılına daha net bakmamız gerekiyor.

"Turizmin çeşitlendirilmesi bizim için çok büyük bir hedef"

Kültür ve Turizm Bakanımız bize bir hedef koydu. 60 Milyon turist, 60 Milyar Dolar gelir hedefimiz var. Antalya bu konuda üzerine düşecek görevi yapacak gibi görünüyor. Kemer nezdinde baktığınızda, herhalde hiç şüphe yok ki, Kemer Antalya’nın en güzel değerlerinden bir tanesi ama turizmin 12 aya yayılması ile ilgili de dezavantajları var.

Bunu avantaj haline getirebilmek için, alt yapı yatırımlarının olması gerekiyor. Bu sebepten dolayı Kemer’in doğal güzelliklerle süslenmiş olan sezona yönelik avantajlarını kışın da hep birlikte el birliği ile ortaya çıkarmamız gerekiyor. Bunun için alternatif turizm şekillerinin, turizmin çeşitlendirilmesi bizim için çok büyük bir hedef. Bunu başardığımız zaman Kemer tüm dünyaya örnek olacak bir turizm hareketinin başlangıcını yaşamış olacak. “


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.