Katar'dan yılda altı milyon turist hedefi

Katar Turizm Uluslararası Pazarlar Başkan Yardımcısı Philip Dickinson, “Katar Özel Programı ile birlikte yıllık uluslararası ziyaretçi sayısında önemli bir büyüme elde etmeye ve 2030 yılına kadar yılda altı milyon ziyaretçi ağırlamayı hedefliyoruz" dedi.

25/07/2022 21:43
Katar'dan yılda altı milyon turist hedefi

Katar Turizm (Qatar Tourism), küresel seyahat ticaret ortaklarını geliştirmek için çevrim içi eğitim programı, Katar Özel Programı’nı başlattı. Katılımcıların becerilerini ve Katar hakkındaki bilgilerini geliştirecek etkileşimli ve çevrim içi bu yeni program, Katar Özel Programı, Tawash'ın yerini alıyor ve ilgi çekici bir öğrenme sunuyor.

Katar Turizm, küresel seyahat ticareti ortaklarının Katar'ın çeşitli ürün teklifleri hakkındaki bilgilerini geliştirmek ve bu ortaklarına tanınmış bir nitelik sağlamak üzere tasarlanmış yeni, etkileşimli bir çevrim içi eğitim kursu başlattı.

Program 11 dilde sunuldu

Dijital öğrenim alanında en son teknolojileri kullanan program, mevcut Tawash programının yerine geçiyor ve Katar'ın Hizmette Mükemmellik alanında lider olma misyonunu destekliyor. 11 Dilde sunulan program, Katar'ı uluslararası alanda daha etkin bir şekilde tanıtmak ve satmak için ticaret ortaklarını ilgili bilgi ve araçlarla donatıyor.

Her biri Katar'ın sunduğu turizm hizmetlerinin belirli bir yönüne odaklanan ve çeşitli modüllerden oluşan program, katılımcılara esneklik sunarak, sezgisel ve ilgi çekici bir eğitim aracıyla desteklenen her modülü kendi hızlarında tamamlamalarını sağlıyor. Program özellikleri arasında etkileşimli haritalar ve bilgi kontrol sınavları yer alıyor.

2030 yılına kadar yılda altı milyon ziyaretçi ağırlamayı hedefliyoruz

Katar Turizm Uluslararası Pazarlar Başkan Yardımcısı Philip Dickinson konuyla ilgili şunları söyledi: “Katar Özel Programı (Qatar Specialist Programme), Qatar Tourism ile birlikte yıllık uluslararası ziyaretçi sayısında önemli bir büyüme elde etmeye ve 2030 yılına kadar yılda altı milyon ziyaretçi ağırlamaya yardımcı olmayı hedefliyor.”

Program, Katar'ın sunduğu turizm hizmetleri arasında yer alan tarih, kültürel miras, turistik atraksiyonlar ve deneyimler gibi çeşitli yönlere odaklanıyor. Kursu tamamlayan ortaklar özel Qatar Specialist teşvikleri alacaklar ve ayrıca güzergahlara, içeriden ipuçlarına, konaklama ve turistik yerler hakkında en son bilgilere kolayca erişebilecekler.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.