Kasımpaşa'yı ölümden kurtaran otel rezervasyonu

Süper Lig ekibi Kasımpaşa, Kahramanmaraş'ta meydana gelen depreme Hatay'da yakalandı. Kasımpaşa kafilesi, büyük depremden küçük ayrıntılar sayesinde kurtuldu.

11/02/2023 14:55
Kasımpaşa'yı ölümden kurtaran otel rezervasyonu

Kahramanmaraş depremi Türkiye’yi derinden sarstı. Bölgede bulunan ya da deplasmana giden spor dünyası da depremde büyük yara aldı. Depremden 8 saat önce Hatayspor’la karşılaşan Kasımpaşa kafilesi; depreme yeni açılan Müze Otel’de, Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel’le birlikte yakalandı.

Cumhuriyet'te yer alan Arif Kızılyalın'ın haberine göre, Kasımpaşa geçen sene kaldığı otelde kalsaydı Hatay'dan büyük can kayıplarıyla çıkabilirdi.

Haberde aktarılana göre, tarihi bir yapı üzerine “çelik konstrüksiyon” sistemiyle inşa edilen Müze Otel, Kasımpaşa ile birlikte, o gün ailesiyle aynı otelde kalan Volkan Demirel ve eşini de hayatta tuttu.

Kasımpaşa ilk depremin ardından Hatay’dan Adana’ya otobüsle geçti. Yıkılan binaları gören futbolcular hıçkırıklara boğuldu. Kafile 7.6’lık depreme ise kulübün başkanı iş insanı Turgay Ciner’in ayarladığı özel uçağa binerken yakalandı. Uçak bir süre bekledi, pist zarar görmediğinden İstanbul’a havalandı.

'İki dakika sallandık'

Deprem anını anlatan bir yönetici, “Gürültüyle uyandık, demirlerin birbirine vurduğu anlarda beşik gibi sallanıyorduk. Yatağın üzerinden yere düştüm, odadaki TV ve tüm eşyalar paramparça oldu. 2 dakika sallandık, bitmek bilmedi, sonra aşağı koştuğumda tüm takımın şortla hatta bazılarının ayakkabılarını bile giymeden bahçeye çıktığını gördüm. Volkan Demirel ve ailesi de bahçedeydi. Ağlıyordu, telefonla oyuncularına ulaşmaya çalıştı. Biz de kafileden ayrılıp, baba evi Antakya’ya geçen teknik direktörümüz Selçuk İnan’ın sağlıklı olup olmadığını merak ediyorduk. Oteldeki ailelere ve özellikle çocuklara moral verdi oyuncularımız” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.