Kars’ta otelin tavanı çöktü... 10 kişi yaralandı

Sarıkamış Harekatı'nın 108. yılı etkinlikleri kapsamında Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki otelde düzenlenen belgesel gala gösteriminde salonun tavanı çöktü. Kars Valisi Türker Öksüz, "Şu an hastanemizde 10 kişi var. Önemli problemi olan yok" dedi.

07/01/2023 20:30
Kars’ta otelin tavanı çöktü... 10 kişi yaralandı

Sarıkamış şehitleri anısına ilçedeki otelin salonunda gerçekleştirilen programda asma tavanın çökmesi sonucu bazı kişiler yıkıntının altında kalarak yaralandı. Olay yerine sağlık, polis, itfaiye ve jandarma ekipleri ile çok sayıda ambulans sevk edildi.

İlk belirlemelere göre olayda hafif yaralanan 10 kişi, Sarıkamış Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da hastanedeki yaralıları ziyaret etti.

VALİ: HASTANEDE 10 KİŞİ VAR

Kars Valisi Türker Öksüz, gazetecilere, otelin tavanının çökmesi sonucu yaralıların olduğunu belirterek, “İlk belirlemelere göre hayati tehlikesi olan yaralımız yok. Biz ayrıntılı bilgileri paylaşacağız. Şu an hastanemizde 10 kişi var. Önemli problemi olan yok. Tedavileri devam ediyor” diye konuştu.

GÖÇÜK ALTINDAN KURTARILAN KİŞİ KONUŞTU

Öte yandan, hastanede, göçük altından hafif yaralı olarak çıktığını söyleyen Mustafa Küpeli, salonda yaklaşık 140 kişi bulunduğunu ifade etti. Küpeli, “Ben de göçük altında kaldım. Nasıl çıktığımı hatırlamıyorum. Ayağımdan yaralandım. Ciddi bir sağlık sorunum yok” diye konuştu. 

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tavanın çökmesiyle ilgili yaptığı açıklamada hastanelerde 10 yaralı bulunduğunu bildirdi. Gelişmeleri takip ettiklerini belirten Bakan Kasapoğlu, “İçeride kalan kimse yok. Otelin alçıpan tavanı ile alakalı bir kaza. An itibarıyla hayati tehlikesi olan kimse yok” dedi.

“İKİ PATLAMA SESİ GELDİ”

Sarıkamış'ta bulunan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Sarıkamış Devlet Hastanesi önünde, şu açıklamayı yaptı:

* “Şu anda Sarıkamış'tayız. Sarıkamış Harekatı'nın 108. yıl dönümü vesilesi ile buraya gelmiştik. Ancak az önce aldığımız bir habere göre bir otelin çatısı çökmüş ve otelde 140 kadar kişi varmış. Bunlardan 10 kadarının hastaneye gittiği söyleniyor.

* Biz de birazdan hastaneyi ziyaret edeceğiz ve yaralıların hem sağlık durumu ile ilgileneceğiz hem de geçmiş olsun ziyaretinde bulunacağız. Ama tabii ki bu süreç içerisinde denetimlerin yeteri kadar yapılmadığı gerçekliğini de buradan bir kez daha duyurmak istiyoruz.”

Nazlıaka, bu açıklamasının ardından hastaneye yaralıları ziyaret etti. Hafif yaralı Nuri Akkaya, Nazlıaka'ya “İki patlama sesi geldi. Biz deprem zannettik, deprem sesi değildi. Tavan olduğu gibi komple düştü” dedi. (Ajanslar)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.