Karayipler’in tatil cenneti tüm zamanların rekorunu kırdı

2018 ve 2019 gibi yüksek doluluklar ile geçirdiği yılların bile üstünde ziyaretçi sayısı yakalayan Dominik Cumhuriyeti, tarihindeki en iyi Eylül ayını yaşadı.

14/10/2021 14:43
Karayipler’in tatil cenneti tüm zamanların rekorunu kırdı

Karayipler’in sevilen tatil cenneti Dominik Cumhuriyeti, tüm zamanların turizm rekorunu kırdı. 2018 ve 2019 gibi yüksek doluluklar ile geçirdiği yılların bile üstünde göre ziyaretçi yakalayan ülke tarihindeki en iyi Eylül ayını yaşadı.

Adada moraller düzeldi. Turizm ülkenin en önemli gelir kaynağı ve en büyük istihdam motoru. Tourexpi'de yer alan habere göre, eylül ayında toplam 365.544 varış gerçekleşen adada, yeni yatırımlar için yeşil ışık bekleyen otel inşaat sektörü, beklemede duruyor.

Anex en büyük yatırımcı olarak beklemede

Dünyanın en büyük turizm gruplarından biri haline gelen Anex Turizm Grubun Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, pandemi öncesi Dominik Cumhuriyeti'ne yapacağı 1.8 Milyar Dolarlık turizm tesinin temelini atmıştı.

Neşet Koçkar, 1.8 Milyar Dolarlık yatırımla, 5 yıllık periyotta hayata geçecek toplam 7 bin odalık turizm kompleksi projesinin ilk etabının temel atma törenine, Dominik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Danilo Manila ile Dominik Cumhuriyeti Turizm Bakanı Francisco Javier García ile katılmıştı.

Dominik Cumhuriyeti, özellikle Amerikalı ve Kanadalı tatilcilerin favorisi

Özellikle Amerikalı ve Kanadalı tatilcilerin favorisi olan Dominik Cumhuriyeti, 2019 sayılarını aşarak 2021'de şu ana kadar 3.3 milyon ziyaretçi sayısına ulaştı.

Sadece ziyaretçi sayıları artmadı, turistlerin kalış süreleri de uzadı. Dominik Cumhuriyeti Turizm Bakanı David Collado, ziyaretçilerin de ortalama yedi gün kalarak daha uzun süre kaldıklarını söyledi.

Eylül ayında Dominik Cumhuriyeti'ne 87 farklı havayoluyla toplam 3.694 ticari uçuş gerçekleşti. Sektörde umutlu ve memnun, 2021'in Ekim, Kasım ve Aralık ayları için yoğun rezervasyonları gerçekleşiyor. Yetkililer tarafından Dominik Cumhuriyeti’nin bu yılın sonuna kadar 4.8 milyon turist sayısına ulaşacağı bildirildi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.