Kapadokya yılbaşında ne kadar turist ağırladı?

Tarihi ve kültürel dokusuyla yılda milyonlarca turist ağırlayan Kapadokya bölgesi bu yılbaşında da doldu.

01/01/2023 22:45
Kapadokya yılbaşında ne kadar turist ağırladı?

Yeni yıla Kapadokya'da girmek isteyen yaklaşık 35 bin yerli ve yabancı turist aylar öncesinden erken rezervasyon yaptırarak yer bulabildi. Kapadokya bölgesindeki konaklama tesislerinde bulunan 35 bin yatak kapasitesinin tamamı doldu.

Kapadokya turizminin 2022 yılını çok güzel geçirdiğini söyleyen Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, 2023 yılının daha da güzel olacağını söyledi. Vali Becel, “Güzel bir yılı geride bıraktık. Turizm olarak 2022 yılını güzel hareketli ve bereketli geçti. Böyle güzel bir yılı geride bırakıyoruz. Şu anki göstergeler 2023'ün 2022'den çok daha iyi olacağını gösteriyor” şeklinde konuştu.

Yeni yıla havai fişekli karşılama 

Yeni yılı Kapadokya'da karşılamak isteyen turistler günler öncesinden bölgeye gelmeye başladı. Gün boyu bölgeyi gezen turistler akşam saatlerinde ise eğlence mekânlarına akın etti. Kayadan oyma mekânlarda Türk Gecesi etkinliğine katılan turistler halay çekerek yeni yıla girdi. Bazı turistler de soğuk havaya aldırmadan yeni yılı ateş etrafında dans ederek karşıladı. Davul zurna eşliğinde oyun oynayan turistler yeni yılı ateş başında karşıladı.

Uçhisar ve Göreme kasabasında yapılan havai fişek gösterileri de izleyenleri mest etti. Dakikalarca süren havai fişek gösterilerini izlemeye gelen yerli ve yabancı turistler seyir tepelerinde yoğunluk yaşanmasına neden oldu. (İHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.