Kadir Uğur’dan Tur operatörleri birliği'ne destek… TÜRSAB’ın bize ne faydası oldu?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un TÜRSAB’ı en az beşe bölen ve yetkilerini elinden alan yasa tasarısı turizmciler arasında tartışılmaya devem ediyor. TÜRSAB’ın kendilerine hiçbir faydasının olmadığını ileri süren Bentour Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, Bakan Ersoy’un hazırladığı yasa tasarısına desteğini açıkladı.

29/01/2024 13:28
Kadir Uğur’dan Tur operatörleri birliği'ne destek… TÜRSAB’ın bize ne faydası oldu?

Daha önce Bakan Ersoy'a dönük eleştirileri ile gündeme gelen Kadir Uğur’un Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) yasası ile ilgili açıklaması aynen şöyle:

“Ben olaya yabancı Tur operatörü ve incoming acentesi açısından bakıyorum. Düşünüyorum kurucularından olduğum TÜRSAB’ın bize ne faydası oldu? Cevabım: Şimdiye kadar faydalarını göremedik. Yanılıyor muyum acaba?

Kesinlikle hayır. TÜRSAB önceki ve şimdiki yönetimlerde bizim problemlerimize çare olmadı. Çağırıp dinlemedeki problemlerimizi öğrenip çare olsun.

Oysa bu işin başındaki Tur Operatörleri ve incoming Acentelerin fikir ve önerilerini alarak yurt dışından misafir sayımızı tüm bölgelere dağıtarak ve böylelikle Türkiye'nin geneline nasıl artış sağlayabiliriz derinlemesine tartışılmalıydı.

Tur Operatörlerin gelecek misafirlerin ülkelere göre değişkenlik arz eden tüketim alışkanlıkları ve beklentilerini otelcilerimize doğru yansıtarak uzun soluklu sezon planlamalarında ortak müşterekte buluşulmasını sağlayabilirdi.

Evet bakanlığın önerdiği standartlara göre birliklerin kurulması herkesin derdine çare olur diye düşünüyorum 54 senedir turizm yapan bir turizmci olarak. Ümit ederim hepimizin istihdama katkıda bulunduğu bu önemli sektörde geleceğe yönelik gerekli adımlar atılır.” 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.