Jolly ile Baltık başkentleri keşfi

Tatil rotalarını doğal güzellik, tarihi ve mimari zenginlik ve romantizmin başkentleri olan Baltık ülkelerine doğru çeviren tatil severler için Jolly, Costa Pasifica gemisi ile Baltık Başkentleri Turu’nu öneriyor.

17/06/2019 16:16
Jolly ile Baltık başkentleri keşfi

Almanya, İsveç, Rusya, Estonya, Litvanya ve Polonya… Yıl genelinde yağmurun bereketini yoğun olarak yaşayan Baltık ülkelerinde sonunda güneş açtı… Tatil rotalarını doğal güzellik, tarihi ve mimari zenginlik ve romantizmin başkentleri olan Baltık ülkelerine doğru çeviren tatil severler için Jolly, Costa Pasifica gemisi ile Baltık Başkentleri Turu’nu öneriyor.

10 gece 11 gün sürecek olan bu turun başlangıç fiyatı 1.599 euro olarak belirlendi. Seyahat tutkunlarının gidiş – dönüş uçak biletleri, balkonlu kabinde tam pansiyon konaklama, transferler, vergiler ve rehberlik hizmetinin de dahil olduğu bu turla randevulaşabilecekleri tarih ise 30 Temmuz 2019.

Peki, tatil severleri Baltık ülkeleri serüveninde neler bekliyor?

Seyahat tutkunlarının bu tatildeki rotası Estonya olacak. En iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri olarak kabul edilen Tallinn’de seyahat severler, UNESCO’nun  “Dünya Mirası” olarak koruma altına alındığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapıları ziyaret edecekler. TallHermann Kulesi, Büyük Prens Alexander Nevsky Katedrali veToompea Tepesi, Tallinn’de görülecek yerler arasında…

Gezginlerin bir sonraki rotaları ise Finlandiya’nın başkenti olan Helsinki olacak. Burada tatil severleri Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Finlandiya Hükümet Sarayı, Helsinki Belediye Binası, Pazar Meydanı, Hristiyanlarca kutsal kabul edilen Uspenski Orthodox Katedrali, HavisAmanda Heykeli karşılayacak.

Tarihinde Vikingleri barındıran Oslo’yu keşif turu

Güzel bir liman şehri olan Oslo, tatilseverlerin bu turdaki bir başka rotası olacak. Tarihinde Vikingleri barındıran Oslo’da, onlardan arta kalan birçok geminin sergilendiği bir müze de görülmesi gereken yerler arasında. Alışveriş caddeleri dendiğinde akla gelen ünlü bir isim olarak karşımıza çıkan Karl Johans ise kentin en önemli alanlarından.

 

Yorumlar