ITB, turizm sezonunun hareketli geçeceğinin sinyalini verdi

ATR Touristik Service GmbH CEO'su Yıldıray Güleç, "ITB'de geçirdiğimiz üç gün gerçek anlamıyla çok verimli geçti. Üç gün kısıtlı bir zaman dilimi gibi görünebilir ama ikili ilişkileri canlandırma noktasında sunulan imkan çok kıymetliydi. Hem kendi standımız, hem de ziyaret ettiğimiz stantlar yoğundu. Bu da bizlere turizm sezonunun bu sene hareketli geçeceği sinyalini verdi" dedi.

12/03/2023 20:56
ITB, turizm sezonunun hareketli geçeceğinin sinyalini verdi

ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı, 2019 yılından sonra yüz yüze olarak ilk kez kapılarını sektör profesyonellerine açtı. 7-9 Mart tarihleri arasında gerçekleşen fuara 161 ülkeden yaklaşık 5.500 katılımcı ve 90.127 ziyaretçi katıldı. 3 yıl aradan sonra ilk kez yüz yüze gerçekleşen fuar, küresel seyahat endüstrisi için lider platform olarak konumunu bir kez daha kanıtladı.

Dünyanın her yerinden sektör temsilcilerini bir araya getiren ITB Berlin Turizm Fuarı, bu kez halka açık değildi. Sadece turizm profesyonellerinin yer aldığı fuarın bu haliyle herkes için yeni bir deneyim olduğunu söyleyen ATR Touristik Service GmbH CEO'su Yıldıray Güleç, "Uzun yıllardır katılım sağladığımız fuarda, bu sene de katılımcı olarak yer aldık.

"ITB'de geçirdiğimiz üç gün gerçek anlamıyla çok verimli geçti"

Beraberce bu yolda yürüyüp bizleri yalnız bırakmayan acentelerimiz, havayolu ve otel partnerlerimiz, araç kiralama firmaları, tüm diğer tedarikçi ve iş ortaklarımızın yanı sıra turizmin diğer paydaşlarıyla bir araya gelip, zengin bir bilgi alışverişi sağladık.

ITB'de geçirdiğimiz üç gün gerçek anlamıyla çok verimli geçti. Üç gün kısıtlı bir zaman dilimi gibi görünebilir ama ikili ilişkileri canlandırma noktasında sunulan imkan çok kıymetliydi. Hem kendi standımız, hem de ziyaret ettiğimiz stantlar yoğundu. Bu da bizlere turizm sezonunun bu sene hareketli geçeceği sinyalini verdi.

Standımızda sürdürülebilirliği öne çıkardık

Fuarın son gününde, 25. salonda bulunan 116 no’lu standımızın, ITB Berlin Fuar Organizasyonu tarafından Travel Organizations kategorisinde en iyi 7'nci stant olarak değerlendirildiğini öğrendik.

Bu gayretimizin ayrıca takdir görmesi bizleri mutlu etti. Standımızı planlarken, özellikle sürdürülebilirliğin ön planda, tasarımın sade ve anlaşılır olmasını istedik. Kullanıldıktan sonra çöpe dönüşmeyecek bir stant ve detaylar tercihimiz oldu" dedi.

"2024 için şimdiden yol haritamızı belirlemeye başladık"

"Hedef belirlemede her zaman bir önceki yıldan birkaç adım ilerisi için planlamamızı yapıyoruz" diyen Yıldıray Güleç, "Bu süreçte de her noktayı titizlikle değerlendirme gayreti içindeyiz. 2024 için şimdiden yol haritamızı belirlemeye başladık bile.

Ama öncesinde ülkemizde yaşanan deprem felaketinde etkilenen bölgenin normalleşme ve turizm canlılığını yeniden kazanmasında tüm sektör temsilcilerinin ortak hareket etmeleri gerekliliğini bir kez daha vurgulamak isteriz" diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.