İşte müze ve ören yerlerinin zamlı giriş ücretleri

Zamlar ve artan döviz kurları nedeniyle özellikle yabancı turist girişlerine yönelik yapılırken, Türk vatandaşları ise 60 Lira'ya alabilecekleri Müze Kart ile müzelere girebilecek. Türk vatandaşlarının müze ve ören yerlerine girişleri için yıllık ücreti 60 Lira olan Müze Kart fiyatı değişmedi.

27/07/2023 13:41
İşte müze ve ören yerlerinin zamlı giriş ücretleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerinin giriş ücretlerine 1 Ağustos’tan geçerli olmak üzere zam yapıldı. Zamlar ve artan döviz kurları nedeniyle özellikle yabancı turist girişlerine yönelik yapılırken, Türk vatandaşları ise 60 Lira'ya alabilecekleri Müze Kart ile  müzelere girebilecek. Türk vatandaşlarının müze ve ören yerlerine girişleri için yıllık ücreti 60 Lira olan Müze Kart fiyatı değişmedi.

Müze Kart sahipleri Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ve Milli Saraylar ve Çanakkale Alan Başkanlığına bağlı 350'den fazla müze ve ören yerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı da geçtiğimiz günlerde 18-25 yaş arası gençlerin alacakları dijital Müze Kartları ile tüm müze ve ören yerlerine girişlerinin ücretsiz olacağını duyurmuştu. Sözcü'de yer alan habere göre, zamlı listeye göre İstanbul Havalimanı Müzesi'nin giriş ücreti 13 Euro olarak belirlendi.

Bazı müze ve ören yerlerine giriş ücretleri şöyle:

Efes Antik Kenti 700 TL

Pamukkale Ören Yeri 700 TL

Aspendos 340 TL

Ihlara Vadisi 330 TL

Kız Kulesi 550 TL

Galata Kulesi 650 TL

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi 450 TL

Göreme Ören Yeri 480 TL

Anadolu Medeniyetleri Müzesi 280 TL

Patara Ören yeri 340 TL

Troya Müzesi 330 TL

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.