İşte 2023’ün en iyi restoranları

Dünyanın dört bir yanındaki gezginlerden gelen milyonlarca yorum ve görüşe yer veren çevrim içi seyahat sitesi Tripadvisor, dünyanın en iyi restoranlarını belirledi.

29/09/2023 11:22
İşte 2023’ün en iyi restoranları

2023 yılının dünyadaki en iyi restoranları seyahatseverler tarafından seçildi. Çevrim içi seyahat sitesi Tripadvisor, milyonlarca gezginin değerlendirmesini, yorumunu dikkate alarak en iyileri belirledi.

Amsterdam’daki Restaurant Bougainville ilk sırayı aldı. Michelin yıldızlı Hollanda restoranı, bir yıl içinde dünya genelindeki gezginlerden toplanan milyonlarca yorum ve puanı analiz eden bir algoritma tarafından belirlenen, Tripadvisor’ın 2023 Travellers’ Choice seçkisinde liderliğe hak kazandı.

Tokyo’nun bir bölgesi olan Nishiazabu’daki Ise Sueyoshi ise sıralamada en iyi ikinci restoran olurken, onu geçen yılın bir numarası olan Lake District’teki Old Stamp House Restaurant üçüncü sırada yer alarak takip etti.

ABD’nin bir numarası genel sıralamada 23. sırada yer alan New York City’deki Le Bernardin olurken hiçbir Avustralya restoranının ilk 25’e girememesi ise dikkat çekti.

Tripadvisor’a göre 2023’ün en iyi restoranları şu şekilde:

 1. Restaurant Bougainville – Hollanda
 2. Ise Sueyoshi – Japonya
 3. The Old Stamp House Restaurant – İngiltere
 4. Maison Medard – Fransa
 5. Ristorante Villa Crespi – İtalya
 6. Avartana – Hindistan
 7. Akira Back – Tayland
 8. Paul Ainsworth at No. 6 – İngiltere
 9. PIC – Fransa
 10. Sachi Heliopolis – Mısır
 11. The Grove – Yeni Zelanda
 12. Oro Restaurante – Brezilya
 13. The Kitchin – İngiltere
 14. Kazoku – Mısır
 15. Tin Lung Heen – Çin
 16. Summer Pavilion – Singapur
 17. La Colombe – Güney Afrika
 18. Mandarin Grill + Bar at Mandarin Oriental, Hong Kong – Çin
 19. Le Vivier restaurant – Fransa
 20. Ristorante Lorelei – İtalya
 21. 5 – Almanya
 22. Restaurante 1621 – Kolombiya
 23. Le Bernardin – ABD
 24. Dolce Stil Novo Alla Reggia – İtalya
 25. Man Wah – Çin

Ödüller hakkında yorum yapan Tripadvisor Yazı İşleri Müdürü Sarah Firshein şunları söyledi: “Restoranlar, gezginlerin bir destinasyonun tarihine ve kültürüne dalmaları için harika bir yol sunuyor.

Tripadvisor gezginlerinin ilk elden bilgi ve rehberlik aradığını biliyoruz ve bu listelerin ruhu da tam olarak bunu yansıtıyor. Kazananlarımızın tümü, profesyonel yemek eleştirmenleri veya editörler tarafından değil, Tripadvisor’a geri bildirimlerini belirli bir süre içinde bırakan gerçek restoran müşterileri tarafından seçildi.” 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.