İstanbul'un turizm haritası değişiyor

İstanbul’a gelen turistler geçmiş yıllarda daha çok Avrupa Yakası’nı tercih ederken, son yıllarda metro - metrobüs alternatifleriyle ulaşımın kolaylaşması ve açılan yeni oteller ile rotalarını Anadolu Yakası’na çevirdiler.

09/08/2018 11:42
İstanbul'un turizm haritası değişiyor

Ümraniye Canpark AVM karma kompleksinde yer alan Hilton Garden Inn Canpark Ümraniye Hotel, yoğun talep alan oteller arasında yer alıyor. Kente turizm amaçlı gelen turistlerden aldıkları talebi anlatan Hilton Garden Inn Canpark Ümraniye Satış ve Pazarlama Direktörü Bahar Aşık Erdin, şunları söyledi:

“Bu yılın ilk 7 ayını, başarıyla tamamladık. Şehir otellerinin genelde sakin geçirdiği Ağustos’un da yoğun bir ay olmasını bekliyoruz. Misafirlerimizin %55’ni yerli, %45’ni ise yabancı konuklarımız sağlamaktadır. Hem iş, hem turistik amaçla gelen yabancı konuklarımız genellikle Ortadoğu, Almanya, İngiltere, İsveç ve Çin pazarlarından oluşmakta.” 

Şirketler, toplantı için otelimizi tercih ediyor

Eylül ayında düzenlenmesi planlanan kurumsal toplantılar için rezervasyonların devam ettiğini belirten Bahar Aşık Erdin, konuşmasına şöyle devam etti:

“Eylül ayı ile birlikte kurumsal seyahat ve iş toplantılarında başlayan artışlar, bizlere otelimizde  otomotiv, ilaç, yazılım gibi birçok sektörden firmaya ev sahipliği yapma şansını sunuyor. İş dünyasının tam merkezinde yer alan Hilton Garden Inn Canpark Ümraniye merkez alındığında, 5 kilometrelik yarıçapı olan bir daire içinde birçok yüksek hacimli yerli ve yabancı şirketin yanıbaşında  bulunuyor.

İstanbul’un turizm haritası değişmeye başladı

Finans Merkezi’nin Ümraniye’de yer alması da, bölgenin finansal hareketliliğine büyük katkı sağlayacaktır. Metro – Metrobüs – Marmaray – Avrasya Tüneli gibi dev ulaşım projeleri, İstanbul’un turizm haritasını da değiştirmeye başladığından, son yıllarda Anadolu Yakası daha da fazla turist ağırlamaya başlamıştır. Ayrıca, bölgedeki hastaneler ‘sağlık turizmi’ için büyük bir potansiyel oluşturmaktadır” diye konuştu.

Misafirler, otel ve AVM kompleksinin avantajlarından yararlanıyor 

Otel misafirlerinin, otel ve AVM kompleksinin avantajlarını kullanarak keyifli zamanlar geçirdiğini ifade eden Bahar Aşık Erdin, şunları ilave etti: “Yerli ve yabancı misafirlerimiz otelimize geldiklerinde, AVM ile iç içe olmamızın avantajlarını yaşıyorlar.

Tecrübeli ekibimizle misafir odaklı hizmet sunarak, yüksek misafir memnuniyeti sağlıyoruz. Hemen önümüzde yer alan Yamanevler Metro İstasyonu ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve FSM Köprüsü’ne olan yakın mesafemiz nedeniyle farklı lokasyonlardan gelecek olanlar için avantajlı bir buluşma noktasıyız’’şeklinde konuştu.

 

 

Yorumlar