İstanbul Turizm Fuarı sektöre damgasını vuracak

Turizm sektörünün yeni buluşma adresi İstanbul Turizm Fuarı olacak. 4-5 Ekim 2023 tarihleri arasında, İstanbul’un merkezi lokasyonu İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuar, acentelerden otellere, tur operatörlerinden MICE firmalarına, teknoloji firmalarından kuruvaziyer firmalarına kadar sektörün tüm renklerini buluşturacak.

09/05/2023 12:18
İstanbul Turizm Fuarı sektöre damgasını vuracak

Yeni sezon imzalarının atılması için fırsat sunacak olan fuar, erken rezervasyon kampanyalarının başlangıcına da imkân sağlayacak. Dream Project Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Volkan Ataman, “Dünya turizminin başkenti İstanbul’un böyle görkemli ve prestijli bir organizasyona ihtiyacı vardı” dedi.

Dünya turizminin başkentleri arasında yer alan İstanbul, yepyeni bir fuara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Dream Project organizasyonunda, 4-5 Ekim 2023 tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi’nde bu yıl ilk kez kapılarını açacak olan İstanbul Turizm Fuarı, sektörün tüm renklerini bir araya getirecek.

Otellerden seyahat acentalarına, havayolu şirketlerinden teknoloji firmalarına, tanıtım bürolarına kadar sektörün tüm bileşenlerini buluşturacak olan fuar, sektöre damgasını vurmaya hazırlanıyor. Yeni sezon açılış öncesi düzenlenecek olan fuar, otel ve acentelere erken rezervasyon kampanyalarının duyurusu için fırsat sunarken, otel-acente kontratları için de buluşma imkânı sağlayacak. 

15 BİNİN ÜZERİNDE PROFESYONEL 

5 bin 356 metrekare alanda, 220 katılımcı firma ve 15 binin üzerinde turizm profesyonelini buluşturması planlanan fuarın, dünyadan ve Türkiye’den turizm profesyonelleri, oteller ve etkinlik mekanları, tur operatörleri, acentalar, toplantı destek firmaları ve servis sağlayıcıları, MICE profesyonelleri ile diplomatik temsilcileri ağırlaması hedefleniyor.

Sadece turizm sektöründe faaliyet gösteren profesyonellerin ağırlanacağı fuarda, online randevu sisteminde planlanacak randevular ve B2B görüşmelerle özel işbirliklerine de imza atılacağı öngörülüyor. Büyük bir ticari hacim yaratması hedeflenen fuarın, güçlü işbirliklerinin de başlangıç durağı olması bekleniyor. 4 Ekim akşamı Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirilecek AMEzing Party ile de sektör profesyonelleri eğlenirken networklerini geliştirme fırsatı sunulacak.

İSTANBUL’UN MERKEZİNDE 

Dream Project Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Volkan Ataman, İstanbul’un dünya turizminin başkenti olduğunu belirterek, “Bu güzel şehrin görkemli ve prestijli bir organizasyona ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz için bu fuarı yapma kararı aldık. İstanbul’un merkezinde ulusal ve uluslararası sektör profesyonellerine unutulmaz bir fuar deneyimi yaşatmayı arzu etmekteyiz.

Fuarımız İstanbul ismini alsa da Türkiye’yi global ölçekte turizm alanında konumlandıracak ve kapsayacak bir fuar olacak” dedi. İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarın merkezi bir lokasyon olduğuna dikkat çeken Ataman, “İstanbul’un merkezinde Türkiye ve dünyadaki turizm profesyonellerini bir araya getirerek yeni iş birliklerinin oluşmasına olanak sağlarken aynı zamanda yeni ürün ve hizmetlerin tanıtımının yapılacağı geniş bir platform yaratmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 YENİ SEZON İMZALARI FUARDA ATILACAK 

Turizm sektöründe sezonun ekim ayında kapatıldığına ve yeni sezon anlaşmalarının bu tarihten itibaren yapıldığına dikkat çeken Ataman, “Bu dönem aynı zamanda bizim için yeni kontratların da imzalandığı bir dönem. Bu organizasyonla bir araya getirdiğimiz oteller ve acentelerimizin yeni dönem kontratlarına da imza atmalarını hedefliyoruz. Bu yoğun geçen turizm sektörü için çok büyük bir kolaylık olacak. Aynı zamanda erken rezervasyon başlangıcı ve kampanya duyuruları için de bu fuar, büyük bir fırsat sunacak” ifadelerini kullandı.

Fuarların ortalama 4 gün sürdüğüne de dikkat çeken Ataman, “Ancak ilk iki günden sonra fuarın verimi kalmaz. O nedenle biz iki günlük bir fuar organize ettik. Burada tüm planlamamızı tüm katılımcıların çok verimli iki gün geçirecekleri şekilde yapıyoruz” dedi. Fuarda global hedef pazarlardaki büyük acentelerin ağırlanacağını belirten Ataman, şöyle devam etti:

“Katılımcılar düzenleyeceğimiz B2B görüşmelerle yeni işbirliklerine imza atacak. Fuar için özel olarak hazırladığımız B2B platform üzerinden de profesyonel ziyaretçilerle toplantılar yapılabilecek. 4 Ekim akşamı Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirilecek AMEzing Party ile de eğlenirken network yapmaya devam edebilecekler.”  

EŞ ZAMANLI ZİRVE DE DÜZENLENECEK 

İstanbul Turizm Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenecek Turizm Zirvesi’ne de ulusal ve uluslararası konuşmacılar katılacak. Turizm sektöründeki yeni trendlerin de belirleneceği zirvede, 2023 yılı sezonu değerlendirilirken, 2024 yılı beklentileri masaya yatırılacak. Fuar kapsamında gerçekleştirecek seminer programları ile de yeni trendler ve vizyonlar sektör profesyonellerine yeni ufuklar açacak. 

FUAR KAYIT ALANI VE AMEzing PARTY’DE YAPAY ZEKA YENİ MEDYA ŞOVLARI

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuarın kayıt alanı dünyaca ünlü yeni medya ajansı Ouchhh iş birliği ile yapay zeka ile tasarlanmış görsel işitsel performanslaı sergilenecek. Fuar katılımcıları ayrıca Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirilecek AMEzing parti şovları ile büyülenecekler.

Fuara kimle katılacak? 

  • Oteller /Turizm İşletmeleri (Lüks Oteller, Kongre Otelleri, Resort Oteller, Butik Oteller ve Diğer Otel Seçenekleri)
  • Seyahat Acenteleri, Tur Operatörleri, Incoming, Outgoing, DMC, Incentive firmaları
  • Ülkeler, Kongre Büroları, Tanıtım Büroları
  • MICE firmaları
  • Tatil Bölgeleri , Destinasyonlar
  • Ulaşım Şirketleri (Hava Yolları, Turizm Taşımacılığı, Araç Kiralama Hizmetleri)
  • Toplantı Destek Firmaları-Servis Sağlayıcılar
  • IT / Teknoloji Firmaları
  • Yat ve Kruvaziyer Turizmi Şirketleri, Marinalar

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.