İstanbul Turizm Derneği'nin yeni yönetim kurulu belli oldu

İstanbul Turizm Derneği (ISTTA), düzenlediği basın toplantısıyla, derneğin yeni görev dağılımı açıklandı.

11/09/2022 01:58
İstanbul Turizm Derneği'nin yeni yönetim kurulu belli oldu

Toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkan Yalçın Aydın, "İstanbul turizmi ile ilgili daha birçok çalışma ve planlarımız var. Tüm turizmci paydaşlarımızla birlikte bir araya gelerek, güç birliği sağlayarak, çalışmalarımıza hız verecek" dedi.

Aydın, konuşmasını şöyle sürsürdü: “Konuşmama başlamadan önce özelikle iki yönetim kurulu üyemize teşekkür etmek istiyorum. Bize ev sahipliği yapan ve bu mekânı kullandıran Zeynel Kılıç’a çok teşekkürlerimizi sunuyoruz. Gerek genel kurul çalışmalarında gerekse bu toplantının hazırlanmasında, çok büyük emeği geçen Başkan Yardımcımız Sevim Aydın’a da özellikle teşekkür ediyoruz.” 

İstanbul'un, turizm sektörünün en önemli destinasyonlardan biri olduğunu ifade eden Genel Başkan Yalçın Aydın, İstanbul'da turizmin daha da geliştirilmesi için yeni yönetim kurulu ile birlikte yapacakları çalışmalarla daha çok katma değer sağlayacaklarına inandıklarını belirtti.

İstanbul Turizm Derneği’nin yeni görev dağılımı:

Yalçın Aydın – Genel Başkan

Sevim Aydın – Genel Başkan Yardımcısı

İlter Ergenç – Genel Başkan Yardımcısı

Muhammed Erol Turanlıoğlu – Genel Başkan Yardımcısı

Murtaza Kalender – Genel Sekreter

Ahmet Küçükbaşkan – Sayman

Onur Günaydın – Yönetim Kurulu üyesi

Bülent Saruhan Saraylı- Yönetim Kurulu üyesi

Zeynel Kılıç – Yönetim Kurulu üyesi

Gökay Işık – Yönetim Kurulu üyesi

Özgür Güvercin – Denetim Kurulu Başkanı

Şenel Aybek – Denetim Kurulu Üyesi

İlhan Mürsel – Denetim Kurulu Üyesi

Yalçın Aydın, “Kurulduğumuzdan bugüne kadar İstanbul turizmi ile ilgili birçok çalışma yaptık. İstanbul’da gerçekleşmiş olan iki büyük fuara ana sponsor olarak, yurtdışından katılan tur operatörlerinin Hosted-buyer lounge alanını ayarlayıp turizmci paydaşlarımızla ikili görüşmelerini sağladık. Bugüne kadar yurtdışından gelen birçok tur operatörüne İstanbul’da tur gezisi yaparak İstanbul turizmini yerinde tanıttık" diye konuştu.

"Büyük tur operatörlerini İstanbul’a getirdik"

Yalçın Aydın, ”Pandemi döneminde dahi yönetim kurulu üyemiz TravelShop Turkey ile iş birliği yaparak nisan ve kasım ayları olmak üzere yurtdışından başka Amerika Tur Operatörleri Başkanı Terry Dale olmak üzere, ASTA, PATA, IADWP, TIES, IOTA and Pakistan, Azerbaycan ve Bangladesh gibi dernek başkanları ve büyük saygıdeğer tur operatörlerini İstanbul’a getirerek Türkiyeli turizm paydaşlarımızla iş birliği yapmasını sağladık" dedi.

İstanbul Turizm Derneği olarak yirmi milyon doğal üyeye sahip olduklarını söyleyen Yalçın, bunun bilinci içerisinde sadece oteller değil, turizm sektörü içinde yer alan; acenteler, restoranlar, bar işletmeleri, AVM’ler, sağlık turizmi, kafeler, taksiler, transfer şirketleri gibi turizme hizmet eden tüm paydaşlarının talep ve arzularını göz önünde bulundurarak, hepsine çözüm üretmeyi amaçladıklarını belirtti.

“İstanbul turizmi ile ilgili birçok plan ve çalışmamız var”

Gelecekte İstanbul’da başarılı işlere imza atan turizmci paydaşlarına takdir ve teşekkürleri iletmek adına ödül töreni düzenleyerek motivasyon ve birlik sağlamayı hedeflediklerini açıklayan Aydın, “İstanbul turizmi ile ilgili daha birçok çalışma ve planlarımız var. Tüm turizmci paydaşlarımızla birlikte bir araya gelerek, güç birliği sağlayarak, çalışmalarımıza hız verecek ve tüm projelerimizi siz değerli basın mensupları ile gelecek basın toplantılarımızda paylaşacağız.

Ayrıca bir diğer projemiz ise, 2023 yılı içinde dünyanın en prestijli, tecrübeli konuşmacılarını davet ederek, İstanbul Turizm Zirvesi'ni organize etmek. Böylece, İstanbul’daki turizmci paydaşlarımızı yeni turizm trendleri ve olanakları ile ilgili bilgilendirecek ve moral motivasyon sağlayacağız" dedi.

“İstanbul’un 2023’te turizm destinasyonları arasında ilk sıralarda yer alacak”

ISTTA Başkan Yardımcısı İlter Ergenç de yaptığı konuşmada, "İstanbul Turizm Derneği olarak; yeni yönetim kadrosu ile İstanbul’un tüm dünyaya tanıtımı, marka bilinirliğini arttırma ve dünyada tercih edilen şehirler arasında hak ettiği yeri alma adına çok stratejik çalışmalara imza atacağız. Yeni yönetim kadrosu ile önemli bir sinerji yaratacağız" diye konuştu.

Başkan Yardımcısı Ergenç, İstanbul’un mevcut kendi nüfusuna ek olarak her yıl milyonlarca kişiyi ağırlayan bir metropol statüsünde olduğunu, asırlardır popülaritesi azalmadan gelişen İstanbul’un 2023’te dünyanın şiddetle tavsiye edilen turizm destinasyonları arasında ilk sıralarda yer alacağını ifade etti.

“İstanbul’u, dünyanın turizm başkenti yapmayı amaçlıyoruz”

İstanbul Turizm Derneği Genel Sekreteri Murtaza Kalender de yaptığı konuşmada, şöyle dedi:

“Biz İstanbul Turizm Derneği olarak sadece bir kurumu, oteli veya seyahat acentesini değil, turizm paydaşlarımızın tamamını temsil ediyoruz. Dolayısıyla İstanbul’daki tüm turizm paydaşlarımızın her birinin sorununu, bizim sorunumuz olarak alıyoruz ve bu sorunları dinleyerek çözüm üretmek için İstanbul Turizm Derneği olarak buradayız.

Tüm paydaşlarımızla birlik olup, tüm sorunları masaya yatırarak ilgili kurum ve kuruluşlarla iletişim kurarak çözüm üretmek ve dünyadaki turizm pastasından İstanbul’un da hak ettiği payı almasını sağlayacağız. Dünyada en çok bilinirliğe sahip olan şehirlerden biri ve üç ayrı imparatorluğa başkentlik yapmış kadim bir şehir olan İstanbul’u, dünyanın turizm başkenti yapmak asıl amacımız.

2021 yılına kadar İstanbul, dünyada en çok kongre alan ilk 5 ülkeden birisi idi. Fakat şu an maalesef ki ilk 10’da dahi değil ve bizler İstanbul’un tekrar bir kongre şehri olması yolunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İstanbul Turizm Derneği olarak kruvaziyer gemilerini de İstanbul’a tekrar kazandırmak gibi proje ve çalışmaları hızlandırarak, İstanbul’u dünyanın turizm merkezi haline getirmek için katkı sunacağız."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.