İstanbul'da doluluklar yüzde 85'in altına inmeyecek... Avrupalı ve Amerikalı turist göreceğiz

Six Senses İstanbul Genel Müdürü Nebi Ozan Özdemir, önümüzdeki aylarda İstanbul'da uzun zamandır çok görülmeyen İngiliz, Fransız ve Amerikalı turistilerin görüleceğini belirtti.

30/04/2022 12:41
İstanbul'da doluluklar yüzde 85'in altına inmeyecek... Avrupalı ve Amerikalı turist göreceğiz

Bloomberg HT yayınına katılan Six Senses İstanbul Genel Müdürü Nebi Ozan Özdemir, önümüzdeki aylarda İstanbul'da uzun zamandır çok görülmeyen İngiliz, Fransız ve Amerikalı turistilerin görüleceğini belirtti. 2022 yılına özellikle İstanbul olarak güzel bir giriş yaptıklarını belirten Özdemir, "Yaz ayları için yüzde 85 doluluk oranlarını konuşabiliriz İstanbul için" dedi.

Turizmciler olarak enflasyondaki artışlardan olmusuz etkilendiklerini ve maliyetlerinin yüzde 35-40 oranında arttığını belirten Nebi Ozan Özdemir, "Umuyoruz ki bu dönem geçici olur" diye konuştu.

Fiyatlarımızı son 3 ayda yüzde 40-45 oranında artırdık

Tam anlamıyla yabancı misafirlerine odaklandıklarını ifade eden Özdemir, "Birçok otel ve restoran fiyatlarını yaparken ona göre kendilerini konumlandırıyorlar. Bizim fiyatlarımız yabancı misafirler için uygun fakat Türk misafirlerimizin çoğu için bu fiyatlar fazla ve ödemekte zorlanabilirler. Oda fiyatlarımızı son 3 ayda yüzde 40-45 oranında artırdık" dedi.

Uzun zamandır yoklardı

Önümüzdeki ayların rezevasyonlarına baktığında yeni sayılabilecek bir tablo gördüğünü aktaran Nebi Ozan Özdemir, "Turist profili olarak İstanbul'da uzun zamandır Amerikalı, Fransız ve İngiliz misafir çok görmezken önümüzdeki aylardaki rezervasyonlara baktığımda artık Amerikalı misafirlerin geleceğini görüyorum ve bu beni heyecanlandırıyor."diye konşutu.

Özdemir, biri İstanbul'da biri de Güney'de olmak üzere iki otel projeleri olduğunu da sözlerine ekledi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.