İsmail Kaşdemir: Çanakkale hem Türkiye’nin hem de dünyanın buluşma noktası

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, “Türkiye’de zaten Çanakkale’yi sevmeyen, Çanakkale ile ilgili heyecan duymayan kimse yok. Dünyadaki 22 ülkenin de Çanakkale’de hatırası var” dedi.

15/04/2023 18:25
İsmail Kaşdemir: Çanakkale hem Türkiye’nin hem de dünyanın buluşma noktası

Halil Öncü

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, yaptığı açıklamada, “Biz Çanakkale tarihi alan başkanlığı olarak da burada yerimizi aldık. Çünkü Çanakkale hem Türkiye’nin hem de dünyanın bir buluşma noktası haline gelmeye başladı. Türkiye’de zaten Çanakkale’yi sevmeyen, Çanakkale ile ilgili heyecan duymayan kimse yok. Kaldı ki, dünyadaki 22 ülkenin de Çanakkale’de hatırası var. Dolayısı ile bu kadar geniş interlandı olan bir Çanakkale’yi de daha çok kitleye ulaştırmak için buradayız. Standımızda büyük ilgi görüyor.”

İnşallah 100 Milyar dolarlık turizm hedefine de ulaşmış olacağız

“Bunun dışında zaten Türkiye’deki turizmi bir kez daha gözden geçirdiğimizde Turizm Bakanlığımızın ve özellikle Bakanımızın ortaya koyduğu bir hedef var. Ve bu hedefe de ulaşmak için de bütün sektörler, birimler çalışıyor. Ben turizm camiasında bir birlik ve heyecan gördüm. Kiminle konuşsam, gelecekle ilgili herkesin gözünde bir heyecan ve hedef var. Bu kadar iddialı olan camianın olduğu yerde, Türkiye gibi turizminde artık merkezi olmuş bir yerde bütün hedeflerin tutulabileceğine inanıyorum. Hep beraber Türkiye’yi dünyanın buluştuğu bir merkez haline getireceğiz. Hep beraber ortak çalışınca biz bu hedefi mutlaka ve mutlaka yakalarız. Tanıtım atağımız var dünyada. Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin Türkiye ilgili bir tanıtım afişi, fragman, televizyonda bir reklam filmi görebiliyoruz. Türkiye artık turizmi iyi başarıyor. Türkiye turizminde direksiyonda iyi bir kaptan da var. Bu kadar iyi geçen sürecin sonunda inşallah 100 Milyar dolarlık turizm hedefine de ulaşmış olacağız. Bu yıl bence Türkiye turizmi için pik noktası olacak. Çok iyi bir yıl geçeceğini düşünüyorum”

EMITT Fuarı büyük bir moral ve motivasyon kaynağı old

“EMITT Turizm Fuarı, turizm camiası için büyük bir moral ve motivasyon kaynağı oldu. Bakanımız, ve ilgili tüm kuruluşların katılımı ile başlangıç iyiydi. Gördüğümüz kadarı ile turizm camiasının, acente bazında ilgisi çok yüksek düzeyde. Türkiye zaten turizmde yükselen bir grafik ortaya koyuyor. Zannediyorum yakın zaman içerisinde ortaya koymuş olduğumuz bütün hedefleri yakalayacağız. Çünkü Türkiye hem kültürel anlamda hem de turizm anlamında katabileceği, pazarlayabileceği çok çeşit ürüne sahip. Türkiye aslında bir turizm ülkesi ve dünyanın da ilk üçüne girme yolunda ilerliyor. Bu fuarlar da bu yüzden yapılıyor. İstanbul gerçekten fuarcılık anlamında turizm anlamında belirleyici bir rol oynayan bir fuar. Bu arada yapılan çalışmalar da gelecekteki yürüyüşümüz ortaya koyacak” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.