İran turist pasaportlarına mühür vurmayacak

ABD'nin yaptırımlarıyla sorun yaşayan İran hükümeti, yabancı turistlerin pasaportlara mühür vurulmaması ile uygulamaya geçiyor.

20/06/2019 13:15
İran turist pasaportlarına mühür vurmayacak

ABD'nin yaptırımlarıyla sorun yaşayan İran hükümeti, yabancı turistlerin pasaportlara mühür vurulmaması ile uygulamaya geçiyor. İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, İran'ı ziyaret edecek olan yabancı turistlerin pasaportlarına İran mührünün vurulmayacağını duyurdu.

NTV'de yer alan habere göre, İran'ı ziyaret edecek olan yabancı turistlerin ABD yaptırımları nedeniyle sorun yaşamamaları için bu kararın alındığını belirten Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, "Pasaportlara mühür vurulmaması ile ilgili yeni karar, kısa süre içinde ülkedeki tüm havalimanlarında uygulanacak" dedi.

İran'a daha fazla turist çekmek istiyoruz

Haftalık Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü Rebii, İran'a daha fazla turist çekmek istediklerini ancak ABD'nin İran'ı ziyaret eden turistlerde yaptırım uygulaması nedeniyle Cumhurbaşkanı tarafından bu kararın alındığını söyledi.

İran'a daha fazla turist beklediklerini belirten Rebii, "Bu kararla birlikte yabancı turistler İran'da daha kolay seyahat edebilirler" dedi.

Yorumlar