İngiltere'de uçak bileti satışları durduruldu

İngiltere’de, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve ücretlerde enflasyona uyumlu artış sağlanması talepleriyle gümrük memurları greve çıkacak. 23 Aralık’ta başlayacak grev 31 Aralık’a kadar devam edecek. Uçak bileti satışları durdu.

18/12/2022 23:18
İngiltere'de uçak bileti satışları durduruldu

İngiltere’de, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve ücretlerde enflasyona uyumlu artış sağlanması talepleriyle gümrük memurları greve çıkacak. 23 Aralık’ta başlayacak grev 31 Aralık’a kadar devam edecek. İngiltere’nin en yoğun havalimanı olan Heathrow’a grev günleri uçak inmeyecek.

Heathrow’un en çok bilet satan şirketleri olan British Airways ve Virgin Atlantic hava yolu şirketleri, grev günlerinde Heathrow’a geliş bileti satmayı durdurduklarını duyurdu. Airport'ta yer alan habere göre, şirketler, greve gidecek olan gümrük memurlarının olmayacağını ve havalimanına iniş yapan yolcuların pasaport kontrolünün yapılmasının mümkün olamayacağını açıkladılar.

HÜKÜMET 600 ASKERİ GÜMRÜKLERDE GÖREVLENDİRDİ

Heathrow Havalimanı’nda 1000’den fazla memur çalışıyor. Geçtiğimiz ay yapılan grev oylamasında memurlar, ücret artışı ve iş koşullarının iyileştirilmesi talebiyle grevden yana oy kullanmıştı.

Hükümet, 600 askerin gümrüklerde görev yapması ve dolayısıyla grevi kırması için eğitmeye karar verdiyse de bu projenin işe yaramadığı tahmin ediliyor. Askerler eğitilmiş olmasına rağmen, şirketler bilet satışını durdurdu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.