İngiliz turizm lobileri sezonun açılması için kampanya başlattı

İngiltere’de turizm şirketlerinin ve turizm örgütlerinin başlattığı “Save Our Summer” (Yaz tatilimiz kurtarın) kampanyası, sezonun 1 Mayıs’ta açılmasının mantıklı ve makul ve gerekli olduğunu açıkladı.

23/02/2021 14:24
İngiliz turizm lobileri sezonun açılması için kampanya başlattı

Başbakan Boris Johnson’a mektup yazan turizmciler, turizmin başlaması konusunda sektöre net mesaj verilmesi gerektiğini kaydetti.

Kampanyaya 735 şirket katıldı

Serbest meslek sahibi acentelerden seyahat sektörünün büyük oyuncularına kadar 735 şirket kampanyayı desteklerken, turizm sektörünün binlerce kişiyi istihdam ettiğine ve ülke ekonomisine 24 milyar pound gelir kazandırdığına dikkat çekti.

Londra Gazete’nin haberine göre, İngiltere’deki kimi turizm lobi grupları ise, kamuoyu önünde yürütülen kampanyanın, hükümetle perde arkasında yapılan görüşmelere zarar verebileceği gerekçesiyle seyahatlerin başlaması için kesin tarih zikretmedi ancak yol haritası talep etti.

Turizm sektörü kuaförler gibi bir gecede açılmayacak

Seyahat sektörünün kuaförler gibi bir gecede açılamayacağına dikkat çeken The PC Agency’nin CEO’su ve kurucu ortağı Paul Charles, örneğin hava yolu şirketlerinin yaz kapasitesini planlamak için aylarca hazırlık yapması gerektiğini söyledi. Charles, Boris Johnson’un “veriler ışığında yol haritası hazırlıyoruz” ifadesini duymaktan memnun olduklarını kaydetti.

Tatillerin 1 Mayıs’ta başlaması rasyonel, makul ve gerekli

Hükümetin 15 Şubat’a kadar en savunmasız 15 milyonu aşılama sözünü yerine getirdiğini hatırlatan Paul Charles, 1 Mayıs’a kadar 32 milyon insanın en az bir doz, 20 milyon insanın da iki doz aşı olmuş olacağını söyledi. 10 Ocak’ta 76 bin olan vaka sayısının 15 Şubat’ta 12 bine gerilediğine işaret eden Charles, nisanın ilk haftasından itibaren vaka sayısının 1000’in altına düşmesinin beklendiğini ifade etti. Charles, “Bu nedenle tatillerin 1 Mayıs’ta başlaması rasyonel, makul ve gerekli” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir