İngiliz turist Antalya’nın kodlarını yeni anladı

Spice Hotel ve Hotel İçkale ile Türkiye turizmine hizmet veren İçkale Turizm’in Yönetim Kurulu Başkanı Ömer İçkale, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İngilizler, Antalya’nın kodlarını yeni anladı” dedi.

15/07/2022 19:36
İngiliz turist Antalya’nın kodlarını yeni anladı

Açıklamasında kısa kısa pazarlara değinen Ömer İçkale, farklı pazarlardaki turizm hareketlerinin iyi tahlil edilmesi gerektiğini söyledi. İçkale’nin açıklaması şöyle:

“Antalya, zor bir sezon ama sezon gibi sezonu yaklaşık üç yıl aradan sonra yeniden görmesi işten bile değil. Eski aşkı Avrupa geri döndü. Özellikle Almanya artışta. Yeni aşkı İngiltere ise, 3. ana pazar olmak için adeta yarışıyor. Antalya’nın kodlarını İngilizler yeni anladı.

Orta Doğu beklenmeyen çıkışı yapıyor

Orta Doğu beklenmeyen çıkışı yapıyor. Deniz kum güneşe uzak Araplar, her şey dahilin gastronomi ve eğlence tarafını yeni çözdü.

Baltık, Balkan değişmeyen alternatif olmaya devam ediyor. Polonya arkasından koşuyor. Rus pazarı tabi ki beklenenin altında; ancak konu farklılaştı. Normalde Marbella’ya, Miami’ye, Cote d’Azur’a tatile giden daha nitelikli alım gücüne sahip Rus ziyaretçiler ilk defa Antalya’ya geldiler.

Misafiri Antalya’ya bağlamak esas hikaye

İşte bu misafiri Antalya’ya bağlamak esas hikaye. Uzun vade için şehrin tüm turizm unsurları bu konuyla ilgili çaba sarf etmeli!

Antalya’da da diğer şehirlerimizde olduğu gibi tüm pazarlar için TGA’ya büyük görev düşüyor. Değişik pazarların farklılaşan davranışlarını doğru tahlil ederek, özellikle web tabanlı tanıtımları doğru dijital enstrümanları kullanarak detaylı planlamalıdır.

Turizmci dostlara rast gele!”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.