İflas eden otelin eşyaları icradan satılacak

Başiskele sınırları içerisinde kalan İzmit Yahyakaptan karşısı D-100 kenarındaki Symbol AVM bünyesinde yer alan Hampton By Hilton Otel faaliyetine son vermişti. Otelin işletmesini yapan firmanın iflas etmesi nedeniyle otelin içinde bulunan eşyalara haciz konulduğu ve satışa çıkartıldığı öğrenildi.

27/07/2022 12:56
İflas eden otelin eşyaları icradan satılacak

Kavanlar İnşaat tarafından yapılan ve sahibi olduğu Symbol AVM bünyesinde hemen arka tarafındaki binada hizmet veren Hampton By Hilton Otel’in işletmecisi olan Ever Holding Kocaeli isimli firmanın iflas ettiği açıklanmıştı.

BİNA NE ŞEKİLDE KULLANILACAK?

Bu durum sonrası 207 odadan oluşan, terası bulunan ve içerisinde spor salonu da yer alan Hampton By Hilton Otel hizmetine son verilirken, bina içerisinde yer alan eşyaların satılığa çıkarıldığı açıklandı.

Otelin binasının sahibi olan Kavanlar İnşaat’ın bu gelişme sonrası, otel binasıyla ilgili nasıl bir tasarrufa gideceği bilinmiyor. Özgürkocaeli'de yer alan habere göre, ilk etapta Ever Holding Kocaeli adlı firmayla ilgili hukuki durumun çözüme kavuşturulması gerekiyor. Daha sonra binanın yeni süreçte ne şekilde kullanılacağına karar verilecek.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.