ICVB’nin yeni Genel Müdürü Hicran Özbük

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun (ICVB) genel müdürlüğü görevine Hicran Özbük getirildi.

31/12/2019 23:40
ICVB’nin yeni Genel Müdürü Hicran Özbük

1 Aralık 2016 tarihi itibariyle ICVB-İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu'nun Genel Müdürlüğü görevine Hicran Özbük atandı. Aynı zamanda İstanbul Shopping Fest'in Genel Müdürlüğü'nü de yapan Hicran Özbük, her iki kurumun genel müdürlük görevini birlikte yürütecek.

HİCRAN ÖZBÜK KİMDİR?

Hicran Özbük, İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliğini ve Marmara Üniversitesi Çağdaş Yönetim Teknikleri Master Programı'nı bitirerek, iş dünyasına adım attı. AB üyelik sürecini ve bu sürecin Türkiye ekonomisi üzerindeki etkilerini daha doğru değerlendirebilmek adına, 2006-2008 yılları arasında ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Avrupa Entegrasyonu Yüksek Lisans programını tamamladı.

1995 yılında girdiği iş hayatında,  İstanbul, New York ve Taşkent gibi farklı coğrafi  ve sosyo kültürel başkentlerde tekstil-moda, ilaç ve lojistik sektörlerinde üst düzey yönetici olarak görev aldı.

2014 yılında İstanbul Shopping Fest Genel Müdürü olarak atandı. İstanbul'u alışveriş turizminde de bir cazibe merkezi haline getirmek hedefiyle çalışmalarını sürdüren  Hicran Özbük, 1 Aralık 2016 itibariyle ICVB Genel Müdürlük görevini de devraldı.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.