Hüseyin Gazi Coşan İBB Turizm Müdürü olarak atandı

İstanbul Turizm Platformu Genel Sekreteri Hüseyin Gazi Çoşan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turizm Müdürü görevine getirildi. Coşan son olarak İstanbul Turizm Platformu Genel Sekreteri (İTP) Genel Sekreteri olarak görev yapıyordu.

22/09/2022 15:02
Hüseyin Gazi Coşan İBB Turizm Müdürü olarak atandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın deneyimli yöneticilerinden Hüseyin Gazi Coşan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turizm Müdürü görevine atandı. Coşan son olarak İstanbul Turizm Platformu Genel Sekreteri (İTP) Genel Sekreteri olarak görev yapıyordu.

Deneyimli yönetici Coşan, Berlin Kültür ve Turizm Ataşesi olarak görev yaptığı, 2010 yılında Almanya’da düzenlenen ITB Berlin Turizm Fuarı’nın konuk ülkesi olan Türkiye’yi başarıyla temsil etmişti. ITB Berlin Turizm Fuarı’ndaki başarılı çalışmalarından dolayı Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Hüseyin Gazi Coşan’a 'Teşekkür Plaketi' vermişti. 2 yıl Frankfurt'ta, 2 yıl da Berlin'de görev yapan Hüseyin Gazi Coşan, 2008 yılında da, Frankfurt Kitap Fuarı’nda Konuk Ülke Türkiye organizasyonunun yönetimini başarıyla üstlenmişti.

Hüseyin Gazi Coşan, Berlin Kültür ve Turizm Ataşesi olarak görev aldığı sırada, ITB Berlin'de yaptığı başarılı çalışmalarla yıldızı parlamıştı. ITB Turizm Fuarı'nda yürüttüğü çalışmalarla Türk turizmcilerin büyük takdirini toplayan Coşan, Berlin Kültür ve Turizm Ataşesi görevinin bitiminden sonra, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdür vekili olarak Türkiye'ye dönmüştü.

Hüseyin Gazi Coşan kimdir?

1970 yılında Ankara’da doğan Hüseyin Gazi Coşan, ilk ve orta öğrenimini Almanya’da tamamladı. 1989 yılında Ankara Anadolu Lisesi Almanca bölümünden mezun olan Coşan, 1993 yılında Marmara Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Hüseyin Gazi Coşan, aynı yıl Turizm Bakanlığı’nda Enformasyon Memuru olarak memuriyet hayatına başladı. Coşan, 2000 yılında Almanya Hannover'de düzenlenen Expo'da Türk pavyonu protokol müdürü olarak görev aldı.

2000-2007 yılları arasında vekaleten Taksim Turizm Danışma ve Sultanahmet Turizm Danışma Müdürlükleri’nde Danışma ve Şube Müdürü olarak görev yapan Hüseyin Gazi Coşan; 2007-2019 yılları arasında da Kültür ve Tanıtma Ataşesi olarak, Berlin ve Frankfurt’ta toplam 8 yıl görev yaptı. 2011 yılında vekaleten İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü olarak görev yapan Coşan, daha sonra meslek hayatına İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımcısı olarak 2019 yılına kadar devam etti. 2021 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turizm Platformu Genel Sekreteri olarak göreve başlayan Hüseyin Gazi Coşan, Almanca ve İngilizce biliyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.