HotelRunner, 6,5 Milyon Dolar yatırım aldığını açıkladı

Küresel konaklama ve seyahat teknolojileri platformu HotelRunner, bugün yaptığı duyuruda, şirketin Seri A turunda 6,5 Milyon Dolar yatırım aldığını açıkladı.

17/01/2023 13:35
HotelRunner, 6,5 Milyon Dolar yatırım aldığını açıkladı

Seyahat teknolojilerinde öncü HotelRunner 6,5 Milyon Dolarlık yatırımla küresel büyümesini hızlandıracak. Yatırım turuna, şirketin ilk yatırımcılarından 212’nin yanı sıra Wix Capital, Founders Factory, Ascension Ventures, DHM ile seyahat ve teknoloji alanında kıdemli isimlerden Gerry Samuels, Melih Ödemiş, Daniel King ve Niels Gron’un oluşturduğu  aynı zamanda şirketin danışma kuruluna da dahil olan bir melek yatırımcı grubu katıldı.

HotelRunner, sunduğu uçtan uca satış, operasyon ve dağıtım yönetim platformu, yapay zeka destekli ürünleri ve kontrat ağı ile resort otellerden günlük kiralık tesislere kadar uzanan geniş bir yelpazeden 193 ülkedeki binlerce tesisin bütün dijital işlemlerini tam kapsamlı bir şekilde yönetebilmelerini sağlıyor.

"HotelRunner, gücünü üstün teknolojisinden ve her zaman çığır açan karakterinden alıyor"

HotelRunner Kurucu Ortağı Arden Agopyan, yatırım hakkında yaptığı açıklamada, "Kurulduğu günden bu yana HotelRunner, gücünü üstün teknolojisinden ve her zaman çığır açan karakterinden alıyor. Çalışmalarımızda yegane hedefimiz, iş ortaklarımızı ve sektörü ileriye taşıyarak onları geleceğe hazırlamak.

Bu yeni yatırım, sektörden tüm oyuncuların birbirleriyle serbestçe ve sorunsuzca kontrat yaparak bağlantı kurmalarını ve işlem yapmalarını sağlayan çok yönlü pazaryerini tüm dünyaya hızla yayma hedefimiz için bize ilave kaynak sağlayacak.”

"Daha büyük bir seyahat ekonomisi inşa etmeye devam edeceğiz"

HotelRunner Kurucu Ortağı Ali Beklen ise, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Çalkantılı ortamlara hızla uyum sağlama gücümüz sayesinde on yılı aşkın bir süredir sektörün gidişatına etki eden, güvenilir bir teknoloji ve satış iş ortağı olmaktan gurur duyuyoruz.

Bu yeni sermaye, HotelRunner’ın ‘kriz-işlemez’ büyüme modeline olan güvenin de bir kanıtı niteliğinde. Öncü platformumuzu mükemmelleştirmeye ve küresel ekosistemdeki her oyuncu için daha büyük bir seyahat ekonomisi inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.