Hollandalı acentelerden Didim çıkarması

Didim Belediyesi, Hollanda’dan gelen 16 kişilik tur ve seyahat acentecilerinden oluşan heyeti ağırlandı. Heyet ilk olarak Apollon Tapınağını ve çevresini gezerken, ardından Didim Amfi tiyatroyu yerinde inceledi; heyete Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’da eşlik etti.

14/05/2023 22:52
Hollandalı acentelerden Didim çıkarması

Didim Belediyesi, ilçede turizmin farklı ülkelere yayılması ve turist çeşitliliğinin arttırılması noktasında Alman Seyahat acentelerinin ardından bu kez de Hollandalı seyahat acentecilerini ağırladı. Hüseyin Çalışkan imzalı habere göre, Hollanda’dan gelen 16 kişilik tur ve seyahat acentecilerinden oluşan heyet Apollon Tapınağı ve çevresini gezdi.

Heyete Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Başkan yardımcısı Zeynel Şener, Didim Ticaret Odası Başkan yardımcısı ve Alman Seyahat Acenteleri Birliği yurt dışı komisyon üyesi Hikmet Atilla’da eşlik etti. Tapınağı gezen Hollandalı heyet, daha sonra Didim Belediyesince hizmete açılan Amfi tiyatroyu yerinde gördü.

Hollandalı turist sayısı son dönemde azaldı 

Didim Ticaret Odası Başkan yardımcısı ve Alman Seyahat Acenteleri Birliği yurt dışı komisyon üyesi Hikmet Atilla Türkiye ve Didim’e bir dönem yüksek sayıda Hollandalı turistin geldiğini fakat bu sayının son dönemde düştüğünü kaydederek “Bu anlamda bizde Didim’de Hollandalı turistlerin ilçeye getirilmesi noktasında Didim Belediyesinin katkılarıyla bu info grup ilçede ağırlandı.

Hollandalılar büyük otellerin yanı sıra küçük oteller, apart ve butik otelleri de tercih eden, kültür ve doğa turizmini de önemseyen yapıdalar. Bu anlamda bu heyetin gelecek yıllarda Didim’e turist getirmesi noktasında adımlar atacağını düşünüyorum.” dedi.

Geçtiğimiz haftalarda da Alman seyahat acenteleri ağırlandı 

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, geçen haftalarda Almanya’da tur ve seyahat acentelerini, ağırladıklarını kaydederek, “Bu anlamda biz belediye olarak ilçemizi tanıtmak istiyoruz. Tabii ki hiç tanıtmadığımız çalışmadığımız noktalar olmadı ama irtibata geçmek istiyoruz.

O yüzden burada olan arkadaşlar çok teşekkür ediyorum. Bölgemize ve ilçemize de önem veriyorlar sanıyorum çalışmamız önümüzdeki yıllarda artarak devam edecek. Didim'deki tarihi ve doğal güzellikleri işte insanlarımızın sıcaklığını yeni misafirlerimize göstermek istiyoruz bütün çabamızla… Turizmin zaten anlamı bu; Bu grupların ve arkasından misafirlerimiz artarak devam etmesini istiyorum.” dedi.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.