Hollanda’da Horeca sektörü aynı çatı altında toplandı

Hollanda’daki Türk kökenli otel, restaurant ve cafe sahiplerini aynı çatı altında toplayacak bir dernek kurulacak.

17/10/2021 22:24
Hollanda’da Horeca sektörü aynı çatı altında toplandı

Hollanda’da otel, restaurant ve cafe işleten Türk kökenli işletmeciler, Den Bosch kentindeki Edelstaal Group International’ın toplantı salonunda bir araya geldiler. Habereguven'de yer alan habere göre, ülkede gastronomi sektörüne katkıda bulunan HORECA sahipleri, özel sektördeki başarılarını toplumla paylaşmak için bir sivil toplum kuruluşu kurmanın gerekli olduğuna dair uzlaştılar.

Toplantıyı organize eden Ertan Torunoğulları (Mado Hollanda), Ahmet Bilgi (Masha Café & Restaurant), Tarık Şaki (Jurlawyer), Hülya Yeter (Şerifoğlu Café & Patisserie), Volkan Dursun (Johnny’s Burger Company), Bekir Atalan (Çigköftem Hollanda), Öztürk Erkmen (Beymen Restaurant & Café), Mehmet Carlak (Déli Bazar), Aydın Doğan (Ortam BBQ), Hakan Birekul (Cadde Marina Cafe / Restaurant), Mustafa Bilgi (Masha Deluxe), Mehmet Şerif Yeter (Şerifoğlu Café & Patisserie), Recep Korkut (Sefa Restaurant BBQ & Grill-Room), Vehbi Kurtgözü (Restaurant Rijnmozaïk), Mustafa Şekerli (Mevlana Restaurant & Pizzaria), Tufan Yiğit (Zula Café & Restaurant) ve Adnan Sesli (Ayf Kebap), yapılan oylama sonrasında, oy birliğiyle dernekleşme kararı aldılar.

Oy birliğiyle dernekleşme kararı aldılar 

Toplantıda dernekleşmenin faydaları üç saat boyunca uzun uzun görüşülürken, özellikle bu sayede yeni işbirliklerine yol açılabileceği, istihdamın genişleyebileceği, ayrıca oluşacak birlik ve beraberliğin, gerek devlet ilişkilerinde gerekse uluslararası platformlarda, gastronomi sektörüne büyük katkılar sağlayabileceği vurgulandı.

Toplantıda ayrıca, her etnik kökenli girişimcinin, şartlara uyması halinde derneğe üye olabileceği ve yönetim kadrosunda yer alabileceği kararı alındı. 27 Ekim 2021 Çarşamba akşamı Masha Deluxe Restaurant’ta yapılacak olan ikinci toplantıda, derneğin ismi belirlenecek ve yönetim kadrosu belirlenecek.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.