Hilton’dan sürdürülebilir turizme 1 Milyon Dolarlık yatırım

Otelcilik devi Hilton, Afrika’da seyahat ve turizmin sürdürülebilir hale getirilmesi için 1 Milyon Dolar tutarında başlangıç yatırımı yapacağını açıkladı.

10/10/2018 12:11
Hilton’dan sürdürülebilir turizme 1 Milyon Dolarlık yatırım

Bunu gerçekleştirmek için şirket, Hilton’un Afrika’da öne çıkan beş ana konuya odaklanacak:

1. Gençlere Yönelik Fırsatlar: İstikrarlı bir yetenek havuzu oluşturmak ve işsizlik dahil gençlerin karşılaştığı önemli zorlukların üstesinden gelmek için eğitim ve çıraklık programlarına yatırım yapılması.

2. Suyun Bilinçli Kullanımı ve Korunması: 2030 yılına kadar Hilton’un su tüketimini %50 oranında azaltma hedefini gerçekleştirmesine ve risk altındaki yerleşim bölgelerinde 20 çevre bazlı su projesini devreye sokmasına destek olmak üzere mevcut ortaklıkların arttırılması ve yeni işbirliği anlaşmalarının yapılması.

3. İnsan Kaçakçılığını Önleme: Yerel toplulukların karşılaştığı toplumsal sorunları ele almak amacıyla yerel STK’larla birlikte çalışılmasının yanı sıra, insan kaçakçılığının önüne geçmek için kurslar açılması ve denetim sağlanması.

4. Yerli Ürünlerin Tedarik Edilmesi: Yerel girişimcilerin kaliteli ve otantik ürün ve hizmetler sunmasını sağlayacak kapasiteye sahip olmaları için ortaklıklar kurulması ve bu girişimcilerin Hilton’un tedarik zincirine entegre edilmesi.

5. Yaban Hayatını Koruma: WTTC’nin (Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi) Seyahat, Turizm ve Yasadışı Yaban Hayatı Ticareti hakkındaki Buenos Aires Deklarasyonu uyarınca, sağduyulu yaban hayatı turizminin teşvik edilmesi.

Bu adım 2030 yılı hedeflerinin belirlenmesinin ardından atıldı 

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre bu önemli adım, Hilton’un sosyal etki alanındaki yatırımlarını ikiye katlama ve dünya genelindeki çevresel ayak izini yarıya indirme konusunda yakın zaman önce duyurduğu Bir Amaç için Seyahat Et – Travel with Purpose başlıklı 2030 yılı hedeflerinin belirlenmesi ardından atıldı.

Nairobi’deki Afrika Otel Yatırımları Forumu’nda konuşma yapan Hilton’un Genel Müdürü ve CEO’su Chris Nassetta, “Hilton, faaliyet gösterdiğimiz tüm bölgelerde topluma ve çevreye olumlu etki yaratmayı amaçlıyor. Afrika, pek çok zorluğu ve fırsatı eşit ölçüde bünyesinde barındıran inanılmaz çeşitliliğe sahip bir kıta ve biz bu bölgede büyümeye devam ederken, sürdürülebilir seyahat ve turizmi destekleyecek şekilde büyümeye odaklanmış bulunuyoruz. 

Başlangıç olarak 1 Milyon ABD Doları tutarında yatırım

Bugün, başlangıç olarak 1 milyon ABD Doları tutarında bir yatırımı taahhüt ederek çalışmalarımızı bir sonraki aşamaya geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu sayede; gençlere beceri kazandıracak, insan kaçakçılığının önüne geçecek, yerli girişimcileri tedarik zincirimize dahil edecek, suyun verimli kullanımını arttıracak ve sorumlu bir yaban hayatı turizmini destekleyecek girişimlere yatırım yapacağız ve bu tür girişimlerin sayısını çoğaltacağız.”

Hilton’un Afrika’da faaliyet gösteren 41 oteli, 2012 yılından bu yana bulundukları yerleşim bölgelerini desteklemek ve çevresel etkilerini kontrol altına almak üzere 460 gönüllülük projesi yürüttü.

Yorumlar