Her iki saatte 1 Milyon Euro zarar ediyoruz

Lufthansa Group Yönetim Kurulu Başkanı Carsten Spohr, Covid-19 kriziyle birlikte faaliyetlerini önemli ölçüde azaltan grup şirketlerinin, her iki saatte bir milyon Euro kaybettiğini söyledi.

24/01/2021 01:44
Her iki saatte 1 Milyon Euro zarar ediyoruz

Bünyesinde Lufthansa, Eurowings, Austrian Airlines, Brussels Airlines ve SWISS'in yer aldığı Lufthansa Group Yönetim Kurulu Başkanı Carsten Spohr, Covid-19 kriziyle birlikte faaliyetlerini önemli ölçüde azaltan grup şirketlerinin, her iki saatte bir milyon Euro kaybettiğini söyledi. Spohr’a göre yine de bu sonuç, krizin önceki dönemine göre bir ‘iyileşme’ sayılıyor.

Carsten Spohr, geçen yıl iki kat daha fazla kayıp yaşadıklarını hatırlatarak Lufthansa Group'un maliyetleri düşürmeyi ve uçuşları sürdürmeyi başararak olumlu bir nakit akışı elde ettiğini söyledi.

LufthansaGroup, geçen yıl Alman hükümetinden 9 milyar Euro’luk bir kurtarma planı almıştı. Grubun bugüne kadar bu fon desteğinin yaklaşık 3 milyar Euro’luk kısmını kullandığını söyleyen Carsten Spohr, gelecek yazdan itibaren seyahat talebinin yükselmesini beklediklerini ve 2021 yılında kriz öncesi kapasitenin yüzde 40 ila 60'ına ulaşmayı tahmin ettiklerini belirtti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir