Hedef geçen yılın rakamlarını yakalamak

Limak Otelleri Turizm Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu, "Sezonun başında 13-14 milyon arasında bir beklentimiz vardı. Şimdi ise, geçen seneyi yakalarsak başarılı sayacağız kendimizi. Geçen sene 9 milyon 100 bin turist rakamına ulaşmıştık. 2022’de bu rakama ulaşmayı başarı sayıyoruz" dedi.

17/06/2022 11:49
Hedef geçen yılın rakamlarını yakalamak

 

Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) İcra Kurulu Üyesi, AKTOB Başkan Yardımcısı ve Limak Otelleri Turizm Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu, “Rusya-Ukrayna gerilimi bizi çok farklı boyutlarda etkiledi. Yüzde 50’ye yakın kayıpta olduğumuz, yüzde 10 kayıpta olduğumuz otellerimiz de var. Bu iki pazarla yoğun çalışmamıza bağlı olan bir husus bu.

Avrupa pazarında da bu yıl, pandemi öncesi 2019 rakamlarına ulaşamadık. Bu yıl en güvendiğimiz pazarlardan biri İngiltere’ydi. Sonuç beklediğimiz gibi oldu. İngiliz pazarı yükselişte gözüküyor. Ama Antalya’nın özellikle en doğusu ve en batısı Rusya-Ukrayna geriliminden çok kötü etkilendi" diye

"Sezonun başında 13-14 milyon arasında bir beklentimiz vardı" diyen Kavaloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi ise geçen seneyi yakalarsak başarılı sayacağız kendimizi. Geçen sene 9 milyon 100 bin turist rakamına ulaşmıştık. 2022’de bu rakama ulaşmayı başarı sayıyoruz."

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.