HEDD Derneği eğitim çalışmalarına hız verdi

HEDD Derneği, aylık olağan toplantılarına iki aylık yaz dönemi arasından sonra tekrar başladı.

03/09/2022 14:21
HEDD Derneği eğitim çalışmalarına hız verdi

Yeni dönemin ilk toplantısı, 1 Eylül'de üyelerin yoğun katılımıyla, Point Hotel Taksim'de, Bayco firması eğitimi ile gerçekleştirildi. Toplantı hakında bilgi veren Başkan Figen Terzi,"HEDD Derneği olarak, yeni dönemde meslektaşlarımızın gelişimi ve sektörün housekeeper ihtiyacını karşılayacak eğitimlerimize start verdik. İlk eğitim konumuz, 'Zemin bakımı ve son gelişen uygulamalar'dı. 

Zeminler tesislerde en önemli konudur ve eğitimsiz ellerde bir anda ziyan olurlar ve trilyonluk yatırımlar heba olabilir. Estetik, hijyen ve pırıltılı bir tesis herseydir. HEDD olarak sektörümüz için bilinçli Housekeeper’ların önemini anlatmaya devam ediyoruz, bilinçli ve farkında Housekeeping Yöneticisinin, tesisler için önemi ortadadır.

'Kat Hizmetleri Personeli İstihdamı' isimli projeye start verildi

İBB İSMEK Enstitü, İBB Turizm Platformu ve Bölgesel İstihdam İSMEK Ofisi işbirliği ile başlattığımız “Kat Hizmetleri Personeli İstihdamı” isimli projeye start verildi. Yetkililerle yapılan görüşmeler sonucunda adayların başvuruları alınmaya başlandı, ilanlar oluşturuldu ve 22 Eylül tarihinde başvuran 25 aday 56 saatlik eğitime başlayacak.

Eğitim merkezi Davutpaşa İSMEK Merkezi'nde yapılacak olup, eğitimin 16 saati işbaşı eğitimi şeklinde belirlenen otellerimizde yapılacak. Eğitim sonunda adaylara, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Hijyen Sertifikası da verilecek. Hayırlı olmasını diliyorum. Projede bize en çok desteği veren Sura Hotel ve yönetimine ayrıca teşekkür ediyorum.

Ocak ayında Antalya'da Housekeeping Olimpiyatları gerçekleşecek  

2022 yılı sonuna kadar olan 4 aylık eğitim takvimimiz ile sektörün gelişimi adına meslektaşlarımızı bilgi ile donatmaya devam edeceğiz. Ocak ayında Antalya'da gerçekleşecek Housekeeping Olimpiyatları'na da dernek olarak katılacağız, çalışmalarımıza başladık.

Üyelerimizden ricam, mesleğinin önemini bilerek çalışmanız, sıkıntıları en etkili şekilde anlatmanız ve kendinizi sürekli gelişen teknolojilere ayak uydurarak Housekeeping mesleğimizi de yüceltmenizdir. Yeni Housekeeper adaylarına mesleğimizi sevdirmeniz, bu konuda çalışmalar yapmanız çok önemlidir. Derneğimizin web sitesi düzenlemeleri de hızla yapılmaktadır" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.