Hamamcı ve taksiciler acentacılığa soyundu

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) tarafından Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu'nun (BYK) tur satışı ve transfer yapılması konusuyla ilgili bir duyurusu yayınlandı.

31/12/2019 23:40
Hamamcı ve taksiciler acentacılığa soyundu

ALTSO'dan yapılan açıklamada "TÜRSAB Alanya'dan odamıza ulaşan yazıda 2015 yılı turizm sezonunun açılması ile birlikte TÜRSAB Alanya BYK olarak kaçak acentacılık faaliyeti ile ilgili denetim ve kontrollerin yoğun bir şekilde devam ettiği belirtildi. Yazıda, "Bölgemizde yaşanan yoğun turizm faaliyetleri nedeniyle kaçak turizm faaliyetlerini önlemek için bütün kurum ve kuruluşların çaba sarf etmesi gerekiyor.

Bugüne kadar yaptığımız denetim ve kontroller ile aldığımız şikayetlerde Alanya'da bulunan taksi duraklarının büyük bir çoğunluğunun birer seyahat acentası görünümünde olduğu, duraklarının içinde ve dışında, ışıklı-ışıksız tur satışı için reklam panoları, tur isimleri, tur resimleri ve tur satışı yaptıkları görülüyor. Yine ilçemizin değişik yerlerinde ve otel içlerinde Türk hamamı olarak faaliyetle olan işletmelerin de birer seyahat acentası görünümünde olup kapı önlerinde ve kaldırımlarında hamam turu ve diğer turlardan sattıkları görülüyor.

Ayrıca TÜRSAB Alanya BYK olarak Gazipaşa-Alanya Havalimanı'nda yaptığımız transfer aracı denetimlerinde yetkileri olmamasına rağmen transfer yapan emlakçı ve rent a car araçlarına rastlanıyor. Bilindiği gibi tur satışı ve transfer yapma işi 1618 Sayılı Kanun ve Yönetmeliğe göre seyahat acentalarının sorumluluğundadır" dendi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.