Halef selef düellosu... Yeni başkan, eski başkanın otelini mühürledi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 2004 – 2019 yılları arasında aralıksız 15 yıl görev yapan önceki dönem Belediye Başkanı Ali Acar’a ait 34 yıllık Nergis Otel; şimdiki Belediye Başkanı Mehmet Oktay tarafından “imara aykırı “ olduğu gerekçesiyle, mühürlendi.

12/08/2022 22:34
Halef selef düellosu... Yeni başkan, eski başkanın otelini mühürledi

Marmaris Belediyesi ekiplerince gerçekleşen; Yapı Tatil Zaptı ve Mühürleme sonrası otelde herhangi bir tahliye yapılmazken otel, yaklaşık 300 müşterisine konaklama hizmeti vermeye devam ediyor.

Otel Yönetimini sağlayan eşi Sevgi, çocukları Atika ve Mehmet Acar’la birlikte basına açıklamalarda bulunan önceki dönem Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar; kendilerine yapılan yıldırma politikalarının mevcut belediye yönetiminin görev yapma değil, kamuoyunda hizmette yetersiz kaldıklarının konuşulmasından ve yaşadıkları gelecek kaygısından kaynaklandığına dikkat çekti.

34 yıllık otel

2019 -2020 yılında yapılan tadilat sırasında mevcut yerel belediye ekiplerinin defalarca fotoğraflar çektiklerini anlatan Acar, “Tesisimizle ilgili yatırım teşvik belgeli olacağı için işyeri açma çalışma ruhsatını almak için ruhsat devir sözleşmesiyle ilgili, belediye 2019 Aralık ayında bu tesise Acar Turizm adına, yeni işletici adına da işyeri açma çalışma ruhsatı vermişti. 

Zaman içerisinde tesisimiz de tadilatımızı bitirdik ve basit tamir tadil imar kanununda tanımlanan bir yapı, içerisinde olacağı için belediyeye dilekçemizi sunduk. Bu arada Pandemi koşullarında devamlı ilgi odağı oldu, tadilat esnasında otelimiz belediye tarafından. Marmaris’in başka bir yerinde hiç bir şey yokmuş gibi… Yaptığımız tadilat sonucu otelimiz;  Marmaris’te misafir memnuniyetinin en iyi olduğu ilk 3 otelden birisi oldu” dedi.

'Marmaris’in geneline bakıldığında her otelde durum aynı'

Yaşanan süreci detaylı bir şekilde anlatan Acar ailesi, husumetle kişisel kinle kimseye bir şey yapmadıklarını belirterek, “Maalesef Marmaris’i kilitlemek için öyle bir mekanizma vardı Marmaris’te. Sonuçta imar barışını devlet çıkardı, yasal gayri yasal olan şeylerin önünü açtı, sonuçta iyi oldu bu iyiye kullanıldı mı hayır! Tekrar kaçak yapılanma hızlı bir şekilde devam ediyor” yorumunda bulundu. 

Ali Acar, “Marmaris’in geneline bakıldığında hiçbir otelde onaylı mevcut projesine uygun yapı kayıt belgesi hepsi almış olmasına rağmen hiçbir tane uygun bir yer yoktur, bu da doğaldır” dedi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.