Hakan Saatçioğlu: Antalya’dan konut alan Ruslar otellere rakip oldu

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkan Yardımcısı Hakan Saatçioğlu, “Antalya’ya turist akını olduğunu ancak bunun konaklama tesislerine yansımadığını söyledi. Geçen yıl Antalya’dan Rus ve yabancılara 22 bin konut satışı yapılmış Antalya'dan konut alan Ruslar veya bancılar eşini, dostunu, akrabasını bu konutlarda ağırlayarak tatil yaptırıyor ve para kazanıyor” dedi.

07/07/2023 15:21
Hakan Saatçioğlu: Antalya’dan konut alan Ruslar otellere rakip oldu

"Antalya'dan konut alan Ruslar otellere rakip oldu. Geçen yıl Antalya’dan Rus ve yabancılara 22 bin konut satışı yapılmış Antalya'dan konut alan Ruslar veya bancılar eşini, dostunu, akrabasını bu konutlarda ağırlayarak tatil yaptırıyor ve para kazanıyor. Ekonomim’den Fikri Cinokur’un haberine göre Resmi verilere göre Antalya'ya gelen en fazla turistlerin başında ilk sırada Ruslar var, ancak bu sayı otellere yansımıyor. Rus turistler esnafa ve AVM'lere yansıdı elbette bu sevindirici ama otellerde sıkıntı yaşanıyor."

Üst segment oteller çok etkilendi

Saatçioğlu, bundan en çok Belek'teki gibi üst segment otellerin etkilendiğine dikkat çekti. Saatçioğlu, "Rusya'da savaş var, enflasyon çok yüksek. Buna rağmen Ruslar tatilden vazgeçmiyor. Ancak, biz de fiyat artışını biraz da olsa abarttık. Üst segment oteller, 2023 yılı için çok ciddi alt yapı hazırlığı yaptı. Rus ve yabancıların satın aldığı konutlar otellere rakip olunca üst segment otellerde de sıkıntı yaşanmaya başlandı. Buralarda işçi çıkışları olabilir. Bu konu mutlaka çözülmeli” dedi


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.