Haftada 5 uçuşla Rusya'dan İstanbul'a 19 bin 485 turist getirilecek... 2 Kasım'da başlıyor

Rusya'nın en büyük Rus Tur operatörü ünvanına sahip Biblio Globus’un İstanbul charter operasyonunun tüm hizmetlerini Akdeniz bölgesindeki ana partneri olan olan Fit Holidays üstlendi.

27/10/2022 16:15
Haftada 5 uçuşla Rusya'dan İstanbul'a 19 bin 485 turist getirilecek... 2 Kasım'da başlıyor

Akay şirketler grubunun RUS ve CIS pazarlarından aktif müşteri getiren DMC acentası FIT Holidays, Biblio Globus Tur Operatörü ile yeni bir işbirliğine gitti.

Buna göre 2 Kasım'da başlamak üzere Mart sonuna kadar haftada 3 sefer Moskova-İstanbul ve haftada 2 sefer St Petersburg-İstanbul uçuşları gerçekleştirilecek. Haftada 5 uçuş sayesinde Rusya'dan İstanbul'a toplam 19 bin 485 turist getirilecek.

Romen, Baltık, Macar, Bulgar ve Kazak müşteriler İstanbul’a yönlendirilecek

Program lansmanları şirket yetkilileri tarafından 25 Ekim Salı günü Laleli Grand Washington otel ve Taksim Point otelde gerçekleştirildi. Antalya merkezli Akay Travel ve Fit Holidays Grubu katılımcılara gerek şirketleri, gerekse Rus ortakları ile tek yetkili gerçekleştirecekleri İstanbul operasyonu hakkında bilgi verdi.

Operasyon ile başlayacak olan İstanbul bölge çalışmalarının şirketin yüksek bir pazar kapasitesine sahip olduğu Romen, Baltık, Macar, Bulgar ve Kazak müşterilerini de Ocak ayı itibarı ile İstanbul’a yönlendirerek operasyonu zenginleştirerek devam ettirecek.

Lansmanlarda İstanbul incoming Müdürü olarak Akay şirketler grubuna transfer olup göreve başlayan ve sektörce tanınan Şirin Tunalı ve İstanbul Kontrat Müdürü olarak göreve başlayan Şebnem Köstem de hazır bulundu.

"Amacımız İstanbul'da Rus turist akışının sürekliliğini sağlamak"

Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Okudur ise, Rusyadan Istanbul’a back to back operasyonların şimdiye kadar sağlıklı yapılamamasının sadece münferit veya gruplar ile kalınmasının Rus operatör sistemlerinin Istanbul’un dinamik (Channel management) satış sistemlerine uyumlu olmadığını, bu kış başlattıkları operasyon ile bu sorunun kısmen aşılarak, kendilerine gerekli kolaylığı sağlayan otellerde yüksek iş hacmine ulaşacaklarını söyleyip, “Asıl olan operasyonun başlamasından öte pazarın Istanbul’da Rus pazarı turist akışının sürekliliğini sağlamak olduğunu belirtti”.

1 haftada 400 oda talebi

Akay Seyahat Grubu olarak Antalya’nın en çok misafir karşılayan DMC firması olduklarını belirten Ethem Okudur sunumda; İstanbul paketlerinin satışa 1 hafta önce açılmasına rağmen 400 odayı aşkın rezervasyon geldiğini belirterek İstanbul Otelcilerinin desteğiyle rezervasyon sayısının artarak devam edeceğine emin olduklarını söyledi.

Ayrıca organizasyon öncesinde ve süresince kendilerine destek olan TÜROB ve Oldcity Otelciler Platformu ile ev sahibi oteller Grand Washington Laleli ile Point Taksim otellerine de teşekkür etti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.