Gurmeler ‘Gala Yemeği’nde buluştu

Mutfak sanatları ve geleneklerinin yaşatılmasını amaçlayan Paris merkezli uluslararası Gastronomi kulübü Chaine Des Rotisseurs Derneği Antalya yönetimi, üyeleri ve misafirleri, Xanadu Resort Hotel/Belek’te düzenlenen Yılsonu Gala yemeğinde buluştu.

07/01/2023 13:45
Gurmeler ‘Gala Yemeği’nde buluştu

Ortak ilgi alanı yemek sevgisi olan ve sofra zevklerinin yaşatılmasını amaçlayan derneğin Yılsonu Gala yemeğinde dernek üyesi Antalya iş insanlarına Xanadu Resort Hotel Belek mutfak ekibi tarafından tasarlanan özel bir menü sunuldu.

Somon Tartar, Balkabağı Çorbası, Aurora Soslu Üç Farklı Peynirle Doldurulmuş Ravioli, Kalamar, Karides ve Ahtapot Izgara, Ananas Sorbe, Madagaskar Soslu Dana Bonfile, Fıstıklı Sufle, Orman Meyveleri ile Hazırlanmış Dondurma, Yeni Yıl Suflesi ve Peynir Arabası’ndan oluşan Gala yemeği menüsü tadım ustası dernek üyelerinden tam not aldı.

Chaine des Rotisseurs Derneği Antalya Başkanı M. Nihat Tümkaya yemekte yaptığı konuşmada organizasyona yaptığı ev sahipliği nedeniyle Xanadu Resort Hotel Genel Müdürü Tarık Kırankaya, Coral Group Hotels COO'su Hakan Yılmaz, Genel Müdür Yardımcısı Osman Güneş, Group Mice Satış Müdürü Mehmet Ceylan, Yiyecek ve İçecek Müdürü Ali Duran ve Xanadu Resort ailesine Yönetim Kurulu adına teşekkür etti.

Gala yemeğinde ayrıca mesleki tecrübesi, vizyonu ve el becerisi ile en iyi lezzetleri ve görselleri hazırlayan Executive Chef' Levent Kaysanik, Executive.Sous Chef Erhan Gözem, Executive.Sous Chef Adnan Noyan, Patisserie Sous Chef Sayın Erkan Artuk ve mutfak ekibine, yemekleri sırasına göre ritüellik sunumla masalara ulaştıran ve Yiyecek ve İçecek Müdür Yardımcısı Banu Karaca, Yiyecek ve İçecek Müdür Yardımcısı Esin Bilici, Banket Şefi Bayram Çiftçi ile servis ekibinin yanı sıra emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür plaketleri sunuldu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.