Grace Jones, Emirates sponsorluğunda İstanbul'da...

Emirates Havayolu 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında Türkiye’ye gelen efsanevi sanatçı Grace Jones’un konserine sponsor oldu. Emirates, 16 Temmuz’da Grace Jones’u caz severlerle buluşturuyor.

Turizm Aktüel 31/12/2019 23:40
Grace Jones, Emirates sponsorluğunda İstanbul'da...

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali 1- 20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Etkileyici sesi ve çarpıcı sahne performansıyla tanınan, disco'dan rock'a, 70'lerden günümüze uzanan efsane şarkıcı Grace Jones Emirates Havayolu Sponsorluğunda ilk kez İstanbul'da.

 

Kariyerinin hiçbir döneminde gösterişli tavrı ve görüntüsünden ödün vermeyen, geçtiğimiz yıl çıkardığı son albümü Hurricane ile bir kez daha dünyayı sarsan Grace Jones İstanbul Caz Festivali kapsamında, 16 Temmuz Cuma akşamı saat 21.00’de Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde.

 

Jamaika doğumlu kontralto şarkıcı Grace Jones, dikkat çekici fiziği, özgün ve öncü görselliğiyle her zaman çok konuşulan bir isim oldu. Modellik ve oyunculuk da yapan Grace Jones, çok özel bir vokalist olmanın yanı sıra, androjen görüntüsü ve iddialı sahne şovlarıyla da anılır. 1977 yılında yayınladığı ilk albümü Portfolio'dan bu yana stil ikonu kimliğini taşımaya hep devam eden Jones'un diskografisi Island Life, Nightclubbing gibi ikonlaşmış yapıtlarla dolu. Unutulmaz klasikleri "Slave to the Rhythm", "I've Seen That Face Before (Libertango)" ve "Pull Up To the Bumper" ile hafızalara kazınan sanatçıyı dünya gözüyle izlemek için kaçırılmayacak bir fırsat!

 

Emirates Havayolları sponsorluğunda düzenlenecek Grace Jones konserinde sanatçı repertuarlarındaki en güzel parçalarını 16 Temmuz 2010’da İstanbullu caz severler için yorumlayacak ve 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nin unutulmaz konserlerinden birine imza atacak.

 

Uluslararası ödüllere sahip EMIRATES Havayolu sanata verdiği desteği bir kez daha Grace Jones konserine katkıları ile sürdürüyor.

 

Geçtiğimiz yıllarda Björk, Nick Cave, Marianne Faithful, Tori Amos, Paul Weller, Robert Plant, Al Jarreau ve Dianne Reeves gibi büyük isimlerin sponsoru olan EMIRATES, bu yıl 11. kez İstanbul Caz Festivali’nin unutulmayacak yıldızlarından Grace Jones’un sponsoru oluyor.

 

Emirates Havayolu, İstanbul – Dubai arasında, genellikle uzun menzilli uçuşlarda tercih edilen, üstün teknolojiye sahip ve geniş gövdeli Boeing 777 tipi uçaklar ile uçuyor. Ortalama filo yaşı 5 yıl olan EMIRATES, 145 uçağı ile gökyüzünün en genç filolarından birine sahip. Dünyanın en hızlı büyüyen uluslararası havayolu şirketleri arasında yer alan EMIRATES, İstanbul’dan gerçekleştirdiği 11 uçuş ile yolcularını 60’ın üzerinde ülkede 100’ü aşkın noktaya taşıyor.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.