Google otel aramalarında Türkiye sıralaması belli oldu

Turizm istatistik merkezi Turizm Databank’ın Ulusal Turizm Ajansı ENIT raporundan derlediği verilere göre, 1 Mayıs-29 Tmmuz 2022 dönemini kapsayan Google otel aramalarında, İspanya 100 iken İtalya 89 değer aldı. Türkiye 79 ile onları izledi. Yunanistan 64 ile beşinci sırada yer alırken onu 56 ile Fransa, 37 ile Meksika izledi.

16/08/2022 12:47
Google otel aramalarında Türkiye sıralaması belli oldu

Dünya şehirlerine yönelik otel aramalarında ilk sırayı Prag, Londra ve Dubai alırken, İstanbul altıncı sırada, Barselona, Roma ve Venedik’in önünde yer aldı.

Pazarlarda Türkiye kaçıncı?

Alman turistler için başlıca turistik yerlerde, İtalya 100 değeri ile birinci olurken Türkye 68 ile ikinci sırada. İspanya2da 61 ile üçüncü. Yunanistan ve Fransa 6. ve 7. sırada.

İngiliz turist için aramalara konu olan başlıca turistik deytinasyonlar, İspanya, Yunanistan ve Türkiye oldu. İtalya beşinci sırada.

Hollandalı turist için aramalara konu olan başlıca turistik deytinasyonlar, İspanya, Fransa ve Türkiye oldu. İtalya ve Yunanistan Türkiye’yi izliyor.

Fransız turist için aramalara konu olan başlıca turistik yerlerde, İspanya, İtalya, Yunanistan ve Fas ilk 3 sırayı tutarken Türkiye beşinci oldu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.