Gizli yaptırım devam ediyor: Vize şikayetleri rekor seviyede

2022'de vize aracılık ve danışmanlık firmalarına yönelik tüketici şikâyetlerindeki artış rekor kırdı. Bu firmalara yönelik şikayetlerin, 2021'e göre yüzde 419 oranında artarak zirve yaptığı belirtildi.

28/01/2023 13:14
Gizli yaptırım devam ediyor:  Vize şikayetleri rekor seviyede

Çözüm platformu Şikayetvar’ın açıkladığı verilere göre, vize konusunu yüzde 347’lik şikayet artış oranıyla bahis siteleri izledi. Vakıf ve derneklere ilişkin şikayetler de yüzde 274 oranında artarak sıralamada üçüncü sırada yer aldı. Cinsel sağlık ürünleri ve ulaşım uygulamaları ise 2022’de en çok şikayet artışına sahip diğer sektörler oldu. Bu dönemde, en çok şikayet alan sektörler ise sırasıyla e-ticaret, finans, iletişim ve kargo sektörleri olarak kaydedildi.

Açıklanan verilere göre, 2022’de müşterisini en çok memnun eden sektör, yüzde 54’lük memnuniyet oranı ile anne-bebek-çocuk sektörü oldu. Endüstriyel makineler sektörü, yüzde 52 memnuniyet oranıyla ikinci sırada yer alırken, emlak ve inşaat sektörüyle internet platformları müşterisini en çok dinleyen diğer sektörler olduğu belirtildi.

Şikayetlerin zirve yaptığı ay aralık, en şikayetçi şehir İstanbul, en az şikayet eden ise Muş oldu. En çok şikayet edilen gün pazartesi, saat ise olarak 14.00 kaydedildi. Yıl boyunca en çok şikayetin geldiği tarih de 29.11.2022 olarak belirlendi. (DHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.