Otel karantinasını 7 günden 3 güne indirdi

Hong Kong, yolcuların Cuma gününden itibaren yedi günden üç güne kadar otel karantinasına hizmet etmeleri gereken süreyi azaltmak için çalışıyor.

08/08/2022 14:50
Otel karantinasını 7 günden 3 güne indirdi

CEO John Lee Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, “Otel karantinasının yedi günlük bir süre için düzenlenmesi, karantina otelinde dört günlük evde tıbbi izlemeye ek olarak üç güne değiştirilecek” dedi.

Otel karantinasını tamamladıktan sonra, gezginler dört gün boyunca evde veya otelde kalabilirler. Li, Kantonca’da bu süre zarfında insanların ikamet ettikleri yeri terk edebileceklerini, ancak “aşı kartlarının aktif olarak tarandığı yerlere” giremeyeceklerini söyledi.

Maskelerin çıkarıldığı hiçbir etkinliğe katılamazlar 

Buna barlar, barlar, spor salonları ve güzellik salonları dahildir. Deneme süresi boyunca insanların huzurevlerini, okulları ve belirlenmiş tıbbi binaları ziyaret etmelerine de izin verilmez. Lee, “Maskelerin çıkarıldığı hiçbir etkinliğe katılamazlar” diye ekledi. Hızlı antijen testinde negatif çıkarsa toplu taşımaya binebilir, işe gidebilir ve alışveriş merkezlerine girebilirler dedi.

Lee, “Risk düzeyi ile ekonomik faaliyetimiz arasında bir denge kurmalıyız. Risklerin kontrol edilebileceği yerlerde, insanların maksimum hareketini sağlamak ve Hong Kong’un rekabet gücünü korumak istiyoruz.” dedi.

Hong Kong, Covid’in yayılmasını önlemek için sıkı sınır kontrolleri uyguladı

Hong Kong, Covid’in yayılmasını önlemek için sıkı sınır kontrolleri uyguladı. Fakat Kısıtlayıcı önlemler sakinleri etkilediği için binlerce kişi Çin şehrini terk etti dünyanın çoğu ülkesi açılırken.

Sağlık Bakanı Lu Zhongmao, ithal vakalardaki eğilimlere dayanarak enfeksiyonların %80’inin üç gün içinde alındığını söyledi. Aynı basın toplantısında, “Karantina otelinde ek dört gece – yani karantina otelinde yedi gece – uygun maliyetli değil ve Hong Kong’un dünyayla bağlantısını da etkileyecek” dedi. Havayolu hisseleri, Cathay Pasifik Hong Kong’da duyurudan sonra %2,36 arttı. (CNBC-E)

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.