GAP kültür turları yeniden başlıyor

6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli olarak gerçekleşen ve 11 ili etkileyen depremler sonrası duran kültür turları, yeniden başlıyor.

04/05/2023 12:35
GAP kültür turları yeniden başlıyor

Ülkemizin 11 şehrini etkileyen yıkıcı depremler sebebiyle bir süredir gerçekleştirilemeyen Gap Kültür Turları, yeniden başlıyor. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Real Konak Hotel Genel Müdürü Sarı, "Türkiye'de Kahramanmaraş merkezli olarak gerçekleşen ve 11 ili etkileyen yıkıcı depremlerden dolayı GAP kültür turlarımıza ara verilmişti. Çünkü yol güzergahları depremlerden olumsuz etkilenmişti. Dolayısıyla da turlar maalesef durma noktasına gelmişti. Şimdi, GAP Kültür Turlarımız kaldığı yerden devam edecek. Bununla ilgili olarak tur acentelerimizle görüşüp, gerekli çalışmaları yaptık.

19 Mayıs 2023'ten itibaren Mardin, Midyat, Şanlıurfa yol güzergahı olmak üzere bölgede Gap Kültür Turları devam edecek. Aslında amacımız, bu turlardaki insanların Batman'da konaklamalarını sağlamak. Bunu da başardığımıza inanıyoruz.  Geçen sene olduğu gibi bu sene de kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tur acenteleri nezninde gerekli girişimlerde bulunarak, bu konuda söz aldık. İnşallah 19 Mayıs'tan itibaren turlarımıza başlıyoruz" dedi.

"AMACIMIZ BATMAN VE BÖLGE TURİZMİNİ CANLANDIRMAK VE TANITMAK"

Amaçlarının Batman ili ve bölge turizmini canlandırmak ve tanıtmak olduğunu kaydeden Sarı, "Biz de Real Konak Hotel olarak bu tür çalışmalara  gerekli desteği sunuyoruz. İnşallah bu örnek olur, Batman ve bölge turizmine büyük katkı sağlar. Turizmin hak ettiği seviyeye ulaşması için elimizden gelen çalışma ve gayret içerisinde olmayada devam edeceğiz" diye konuştu.

 

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.