FTI Group'un 50 oteline sürdürülebilirlik sertifikası

FTI Group otellerinin yüksek sürdürülebilirlik taahhüdü tescilleniyor. İnsanlara ve çevreye kapsamlı bağlılığı temsil eden bu sertifika ile Travelife, mali yılın sonuna kadar grubun yaklaşık 50 otelini sertifikalandıracak.

05/07/2022 19:47
FTI Group'un 50 oteline sürdürülebilirlik sertifikası

FTI GROUP otelleri geniş ölçekte sürdürülebilirdir. Bu, hem kurumsal stratejiye hem de otelcilerin ve çalışanlarının bireysel taahhütlerine yansımaktadır. Çok sayıda uygulamalı girişim ve yaratıcı çaba, çevreye ve yerel topluluklara katkıda bulunmakta ve hem çalışma ortamını hem de misafir deneyimini zenginleştirmektedir. Konaklama için Travelife, FTI'ın kapsamlı sürdürülebilirlik inancını artık göz önünde bulunduruyor.

2022 sezonunun sonuna kadar Labranda Hotels & Resorts, Kairaba Hotels & Resorts, Design Plus Hotels, Lemon & Soul ve Meeting Point managed Hotels markalarının yaklaşık 50 temsilcisi, dünyaca ünlü ve iddialı sertifikasyon kuruluşundan sertifika almayı hedefliyor. FTI Group Oteller CEO'su Sabine Dorn Ağlagül, "Yapmadığınız sürece iyi bir şey yoktur.

Konaklama tesislerimizle sosyal açıdan sorumlu, ekolojik ve ekonomik açıdan sürdürülebilir bir şekilde hareket ediyor ve misafirlerimizin, çalışanlarımızın ve çevrenin yararı için en yüksek kalite standartlarını karşılıyoruz. Konaklama için Travelife sertifikası bunu ortaya koyuyor ve bizim için bir kilometre taşını işaret ediyor" dedi.

ESG kodundan sebze tohumlarına kadar yaşayan sürdürülebilirlik

MP Hotels'in yeniden konumlandırılması çerçevesinde grup, sosyal değerleri destekleyen ve çevre dostu ilkeler belirleyen bir ESG (Environmental-Social-Governance / Çevre-Toplum-Yönetim) kodu benimsiyor. Dorn Ağlagül, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tesislerimiz İspanya, Mısır, Türkiye, Yunanistan, İtalya, Malta, Hırvatistan ve Fas'ta yer alıyor. Tüm bu farklı kültürlerde, istisnasız tüm çalışanlarımıza her açıdan güvenli bir işyeri garanti edebilmek için ortak standartlar oluşturmak çok daha önemli. Bu da her bir otelde, çalışanların tutkuyla desteklediği bireysel sürdürülebilirlik konseptlerinin temelini oluşturuyor.

Mısır'daki Makadi Körfezi'ndeki otel yönetimi, çölde bir sebze bahçesinde restoranı için kendi sebzelerini yetiştiriyor

Sonuçta, sadece plastik atıkların azaltılması, daha az gıda atığı, daha düşük su ve enerji tüketimi veya temiz kıyılar gibi büyük konaklama sorunlarıyla uğraşmıyoruz. Sürdürülebilirliğin iliklerimize kadar işlediğini gösteren genellikle küçük projeler oluyor.

Mısır'daki Makadi Körfezi'ndeki otel yönetimi, çölde bir sebze bahçesinde restoranı için kendi sebzelerini yetiştiriyor. Hırvatistan'da "Ağaç dik" misyonu ve Türkiye'de Marmaris'te yenileme çalışmaları sırasında dalgaların karaya attığı odunları geri dönüştüren ve yeni oda tasarımının bir parçası haline getiren bir ekip var ve bunlar, örneklerden sadece birkaçı. Misafirlerimiz de bu bağlılığı takdir ediyor. Bu nedenle tüm çabalarımızın Travelife ile uluslararası alanda da takdir görmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz."

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.