FTI CEO’su Schiller: Türkiye bizim için itici bir güç

Antalya’daki Swandor Topkapı Palace’ta gerçekleştirilen FVW TravelTalk’ın ilk paneli “Maliyet patlaması, korona etkileri, yapısal değişiklikler: Turizm 2023 ve sonrasında nereye gidiyor?” başlığını taşıyor.

03/11/2022 12:50
FTI CEO’su Schiller: Türkiye bizim için itici bir güç

Tur operatörleri moderatörlüğünü Klaus Hildebrandt’ın yaptığı panelde Türkiye’nin kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu belirterek Türkiye’nin pandemi ve pandemi sonrasındaki başarısına dikkat çekti.

Pandemi dönemi öncesinin yüzde 70’ine yaklaştıklarını belirten FTI Group CEO’su Ralph Schiller şöyle konuştu: “Güçlü bir ilerlememiz var. Özellikle, Türkiye’de. Türkiye bizim en önemli destinasyonlarımızdan biri. 1.2 milyon ziyaretçiyi Türkiye’ye götürdük ve bu bizim için önemli bir rakam ve itici bir güç oldu.

Müşteriler artık uzun uzadıya tatil programı yapmıyor, hemen satın alıyor. Bu müşteriler arasında değişen bir davranış şekli. Seyahat organizasyonları esnek olmalı. Çoğu insan seyahat etmek istiyor fakat onlar endişeli ve geleceği bilmiyor, biz bu noktada onlara yardımcı olmalıyız. Bu bir noktada da politik bir karar. Ben güçlü bir rezervasyon artışı bekliyorum.

Artık sektör son birkaç yıla göre umutsuz, depresif ve kırılgan bir yapıda değil. Güçlendik. Disiplinli olmalı, değişen trendlere ayak uydurmalıyız. İnsanlar esnek, kaliteli, güvenli ve uzun süreli tatillerle ilgileniyorlar bu değişen trendlerden birisi. Bunun üzerinde durmalıyız. İnsanlar seyahat etmek istiyor bu durumda bir değişiklik olmadı fakat sektör ve pazara baktığımızda temel değişikliler olduğu mevcut.”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.