'FETOB' Artık 'FODER' Oldu

Fethiye Otelciler Birliği Derneği, tüzük değişikliği ve genel sorunlarını görüşmek üzere olağanüstü genel kurulda gerçekleştirdi.

06/08/2023 23:02
'FETOB' Artık 'FODER' Oldu

Fethiye’de 131 üyesi bulunan Fethiye Otelciler Birliği Derneği (FODER), Orka Sunlife Hotel’de olağanüstü genel kurulda gerçekleştirdi. Genel kurulda derneğin kısaltma adının değiştirilmesi, bazı tüzük değişiklikleri ve otelcilerin genel sorunları değerlendirildi. Kurulun divan başkanlığını oy birliği ile Ramazan Gümüşhan, başkan yardımcılıklarını ise Ali Özdemir ve Can Belci yaptı. Fethiye Otelciler Birliği Derneği Başkanı Bülent Uysal’ın konuşmasının ardından derneğin kısaltma adı olan “FETOB’ oylamayla değiştirilerek,  “FODER” oldu.

Fethiye Otelciler Birliği Derneği Başkanı Bülent Uysal, “Bilindiği üzere 1993'te kurulan bir derneğiz. İlk ismimiz bizim Fethiye Otelciler Derneğiydi. Daha sonra Fethiye Otelciler Birliği derneğine dönüştük. Kısaltmamız FETOB'du. Biz 1993'te kurulan ismimize geri dönüyoruz. Amacımız genel kurulda bunu değiştirmekti. Daha sonra üye aidatlarıyla ilgili konumuz oldu. Bunları da iyileştirmeyi planlıyoruz. Bir araya gelmişken ülkemizin son günlerdeki yaşadığı turizmdeki sorunları, yaşadığımız enflasyon sürecini bunun turizme etkisini hep beraber konuştuk. Sezon istediğimiz gibi gitmiyor.

Satışlarımız son dakikaya kaldı. Bölgemiz adına alışık olmadığımız bir sezondayız. Biz Fethiye bölgesi olarak Mayıs başından başlayıp Ekim sonuna kadar dolu geçiren bir bölgeydik. Bu sene istediğimiz gibi gerçekleşmedi. Tabii bunun birçok sebebi var. Deprem diyebiliriz, seçim dönemi diyebiliriz, havaların Haziran ayı ortasına kadar yağmurlu havaların olmasından dolayı diyebiliriz. Pek çok etkenden dolayı bu sene istediğimiz satışları alamadık. Artık son dakika satışlarına kaldık. Özellikle bölgemize gelen misafirlerin villa tercihi istediğimiz düzeyde doluluk yaşanmasını engelliyor. İnanıyoruz ki bir sonraki sezonda daha iyi bir sezon geçireceğiz."  


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.