Eylül ayında otel dolulukları yüzde 90’ın üzerinde olacak

Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan, pandemi sonrası Antalya'nın ciddi taleple karşı karşıya olduğunu belirterek, “Temmuz neredeyse tüm Antalya bölgesinde doluluk bakımından yüzde 90-95 seviyesinde, Ağustos’ta yüzde 92-97 aralığını görebiliriz. Eylülde klasik olarak kıyı tatilciliğinde okulların açılmasıyla birlikte talepte kırılma olur normalde ama bu sene eylül ayında da ciddi hareketlilik gözlemleniyor” dedi.

25/08/2022 18:28
Eylül ayında otel dolulukları yüzde 90’ın üzerinde olacak

Şu anda büyük tur operatörlerinin Eylül ayı için uçak kapasitelerinin yarısından fazlasını sattığını açıklayan Alşan, “Bu, bölgedeki otellere de yansıdı. Şimdiden Eylül’ün yüzde 70-80 civarlarında dolu olduğunu söyleyebiliriz. Bu da rahatlıkla Eylül’ün yüzde 90'ın üzerinde olacağını gösteriyor” dedi.

Pandemi nedeniyle ertelenen MICE-organizasyon konseptleriyle ilgili de Antalya'ya ciddi talep oluştuğunu belirten deneyimli turizmci “Bunlar da ekim ayı itibarıyla hareketleniyor. Kasım sonuna kadar ciddi hareketlilik sağlayacak. Bununla birlikte spor turizmi önemli. Futbol ve golf başı çekiyor. Bisiklet, basketbol gibi alternatif turizm çeşitleriyle de ekim-kasım ayındaki hareketlilik artacak gibi görünüyor. Tatilcilerin büyük kısmı da gerek fiyat avantajları gerek daha sakin ve iklimsel avantajlar sebebiyle eylül-ekim aylarına olan talepleri artıracak” diye konuştu. (DHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.