Tur operatörü oluyor... Eurowings, gelecek planlarını duyurdu

Lufthansa'nın bir yan kuruluşu olan Eurowings'in CEO'su Jens Bischof, hava yolunun turistik destinasyonlara yönelik uçuşlarını artırarak ilk kez karlı hale geldiğini duyurdu. Bischof, bu gelir kaynağını sürekli olarak genişletmek istediklerini ve tur operatörlüğü işine girmeyi planladıklarını belirtti.

19/02/2024 14:34
Tur operatörü oluyor... Eurowings, gelecek planlarını duyurdu

Eurowings, ilk kez karlı bir döneme girdi ve tur operatörlüğü için harekete geçti. Lufthansa'nın bir yan kuruluşu olan Eurowings'in CEO'su Jens Bischof, hava yolunun turistik destinasyonlara yönelik uçuşlarını artırarak ilk kez karlı hale geldiğini duyurdu. Havahaber'in aktardığına göre Bischof, bu gelir kaynağını sürekli olarak genişletmek istediklerini ve tur operatörlüğü işine girmeyi planladıklarını belirtti.

Pandemi öncesinde iş seyahatlerinin %60'ını ve turistik destinasyonlara yapılan uçuşların %40'ını gerçekleştiren Eurowings'in, pandeminin ardından bu dağılımın değiştiğini ifade eden Bischof, turistik uçuşlara daha fazla odaklanmanın şirketin toparlanmasına yardımcı olduğunu açıkladı.

Müşterilerine seyahati bir paket haline getirme olanağı sunacak

Eurowings CEO'su, 2024 yılında Mayorka uçuşlarını haftada 400'den fazla sefere çıkaracaklarını ve 26 havalimanından destinasyona uçacaklarını duyurdu. Ayrıca, Dubai uçuşlarını artıracaklarını, Körfez bölgesinde ve Kuzey Afrika'da yeni uçuş noktaları araştırdıklarını ifade etti.

Şirket, Jet2/Jet2 Holidays örneğini takip ederek Eurowings Holidays'i başlattı ve kendi tur operatörleriyle daha yakın işbirliği yapmayı hedefliyor. Eurowings, müşterilerine sadece uçuş rezervasyonu değil, seyahati bir paket haline getirme olanağı da sunmayı planlıyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.