Erken rezervasyonda yüzde 300’lük artışla 2019’u yakaladık

Türkiye’nin önde gelen tur operatörü Prontotour, erken rezervasyonun ilk dönem satışlarında geçtiğimiz yıla göre yüzde 300 artış yakaladı. Uçak bileti fiyatına tatil yapma fırsatı sunan Prontotour’da erken rezervasyon yüzde 50’ye varan indirimlerle devam ediyor.

01/12/2022 11:54
Erken rezervasyonda yüzde 300’lük artışla 2019’u yakaladık

Yurt dışı turların lider markası Prontotour erken rezervasyonun ilk döneminde satışlarını yüzde 300 artırdı. Pandemiden bu yana en yüksek yurt dışı satış grafiğini yakalayan tur operatörü, kampanyanın başladığı 1 Kasım’dan itibaren yoğun ilgi görüyor. Erken rezervasyonun bu ilk döneminde seyahat severlerin en çok tercih ettiği rotalar belli olurken fırsatların yüzde 50’ye varan indirimlerle devam ettiğini söyleyen Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, yurt dışı paketlerin yanı sıra yurt içinde de en çok tercih edilen markalar arasında yer aldıklarının altını çizdi.

Erken rezervasyonda en çok talep gören turlar

Erken rezervasyonun ilk döneminde Prontotour’un yurt dışında klasikleşen rotaları arasında yer alan İtalya, İspanya, Orta Avrupa, Benelüks ve Balkanlar dışında bu yıl Mısır paketleri de büyük talep görüyor. Sharm el Sheikh, Prontotour’un vizesiz turlar sayfasının 2022’de en çok tıklanan turları arasında yer alırken yurt içinde uçaklı veya otobüslü Kapadokya, Doğu Ekspresi ile Kars-Erzurum, yataklı turistik tren, Doğu Anadolu, Van, Konya, GAP, Karadeniz içerikli turlar gezginlerin en çok talep gösterdiği yerler oldu. Yurt içinde otel tatilinden daha ekonomik olan, seyahat severlerin deniz keyfi ve kültürel keşfi bir arada bulabileceği Ege-Akdeniz ile Likya turları yine popüler rotalar arasında. Yıl içinde erken rezervasyon dışında özel gün ve meslek grupları için de kampanyalar yapan Prontotour’un yılbaşında Kıbrıs’ta sanatçılı, gala yemekli otel programları, Noel Pazarları turları, Sömestr tatilinde ailelere özel paketleri ilgi görmeye devam ediyor. 5 yıldızlı otel konforundan fazlasını sunan gemi rotaları ile farklı bir deneyim imkânı sağlayan nehir turları, gözde tatil paketleri arasında yerini alıyor. Büyüleyici Kuzey Işıkları ve Lapland turu ise yüksek talep görmeyi bu yıl da sürdürüyor. Uçak hariç paketlerin yanı sıra her şey dahil turlar da Prontotour’un yeniliklerinden sadece birkaçı…

Uçak bileti fiyatına tur

Turizm sektörünün pandemi sonrası zor bir süreçten geçtiğini vurgulayan Ali Onaran, artan maliyetlerin konaklama ve ulaşımı olumsuz etkilediğini, bu nedenle paket turun yine en avantajlı seyahat biçimi olduğunu söyledi. Doğru planlama ve operasyon gücüyle en uygun fiyatlı turları misafirlerine sunduklarını belirten Onaran, “Uçak bileti fiyatına satışa çıkardığımız turlarla misafirlerimizi artan maliyetlere karşı koruyoruz. Bir Avrupa başkentine alacağınız uçak bileti fiyatına Prontotour’da 3 gece 4 günlük konaklama, rehberlik hizmeti ve transferlerin de dahil olduğu bir paket turu satın almak mümkün. Yine yurt içi kültür turlarımızda Anadolu’nun gizli kalmış kadim değerlerini keşfe çıkarıyoruz. Yurt içinde ürün çeşitliliğimiz ve misafir memnuniyetimiz çok yüksek. Pazarın en büyük oyuncularından biri haline geldik. Gezginler erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmasınlar” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.