Erkan Yağcı: Turizmin geleceğinden umutluyuz

AKTOB Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Erkan Yağcı, "Geçen seneye göre bu sene ki istatistiklerimiz çok anlamlı. Bizim hangi noktaya geldiğimizi görüyoruz ve bunun takdir edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Gelecek için umutluyuz" diye konuştu.

19/11/2021 16:50
Erkan Yağcı: Turizmin geleceğinden umutluyuz

AKTOB Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Erkan Yağcı da TÜRSAB’ın ülkemizin ilk resmi anlamda kurulan birliği olduğunu hatırlatarak, “TÜRSAB’ın ilk turizm kongresinin Antalya’da yapıyor olması bizim için çok önemli. Bu kongreyi düzenlediği için TÜRSAB’a çok teşekkür ediyor ve hayırlı olmasını diliyoruz. Turizmin yaşadığı süreç ve geldiği noktayı biliyoruz. Bu dönemde işbirliği ve koordinasyon hiç olmadığı kadar önemli hale geldi.

Krizi aşmanın en önemli aracı koordinasyondur. Devletin desteği olmadan böyle bir krizin aşılmayacağını gördük. İşbirliği ve koordinasyon için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na teşekkür ediyoruz. Geçen seneye göre bu sene ki istatistiklerimiz çok anlamlı. Bizim hangi noktaya geldiğimizi görüyoruz ve bunun takdir edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Gelecek için umutluyuz.

Turizmin paydaşları vardır. Turizm olgusu için bunların hepsi olmalı. Bunlar arasındaki iletişim bu makinenin çalışması için gerekli. Hepimizin rolü ve önemi çok büyük. 3 günlük kongrenin hayırlı olmasını istiyoruz. Biz de gelecek hafta 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’ni gerçekleştireceğiz. TÜRSAB Turizm Kongresi’nin sonuçları ile birlikte Türkiye turizmine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.