Egeli başkanlardan turizmde güç birliği

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’i ziyaret etti.

18/10/2019 12:53
Egeli başkanlardan turizmde güç birliği

Seçilmesinin üzerinden geçen altı aylık dönemde gösterdiği performans, başarılı çalışmaları, markalaşmaya yönelik çabaları ve turizm sektörüne verdiği önem nedeniyle Sengel’i kutlayan İşler, destek sözü verdi.

Selçuk - Pamucak’tan Menderes ve Seferihisar yöresine uzanan aksta işletme ve yatırım belgeli toplam 7 bin 453 oda ve 15 bin 845 yatak kapasiteli 42 tesisin yer aldığını anlatan Mehmet İşler, Selçuk’un İzmir, bölge ve ülke turizmi için çok önemli zenginliklere ve potansiyele sahip bir kent olduğunun altını çizdi.

Selçuk, turizmimizin göz bebeğidir

İşler, “Başta UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Efes Antik Kenti, Ayasuluk Kalesi, Çukuriçi Höyük, Meryem Ana Evi, İsa Bey Camisi gibi değerleriyle Selçuk turizmimizin göz bebeği” dedi.

Turizm sektörünün yeri ve önemini yakından ve çok iyi bilen Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in çalışmalarını memnunlukla izlediklerini belirten Mehmet İşler, “Bir dönemi Büyükşehir belediye meclis üyeliği olmak üzere iki dönem Selçuk belediye meclisi üyeliği yapan Sengel’in bilgi, birikim ve deneyiminin başkanlığına da yansıdığını görüyoruz” diye konuştu.

Sengel’e ETİK ve TÜROFED olarak her türlü desteği vermeye hazırız

İşler, hukukçu kimliğiyle ve markalaşma çalışmalarıyla öne çıkan Selçuk’un ilk kadın belediye başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’e ETİK ve TÜROFED olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Türkiye’ye gelen herhangi bir turistin mutlaka Efes Selçuk’a uğradığına dikkat çeken Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Efes Selçuk’sa gelen turisti kentin içine çekmeliyiz. Bu amaçla markalaşma yoluna gideceğiz. ‘İlham Veren Kent Efes Selçuk’, ‘EFEST’ gibi markaları aldık. Kentimiz adına marka almaya devam edeceğiz” dedi.

Mehmet İşler’in ziyaretinden memnunluk duyduğunu belirten Sengel, çalışmalarına verilecek her türlü desteğin önemli ve değerli olduğunu söyledi. ETİK Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’e çiçek vererek kutladı ve çalışmalarında başarılar diledi.

 

Yorumlar