Duvarlar camdan, oda otel lobisinin ortasında!

İbiza adasındaki bir otel hayata geçirdiği uygulama ziyaretçilerine bir gece ücretsiz konaklama imkanı sunuyor. Ziyaretçiler için tek sorun odanın tamamen camdan olması ve otel lobisinde yer alması.

16/07/2022 10:37
Duvarlar camdan,  oda otel lobisinin ortasında!

İspanya'nın İbiza adasındaki bir otel sıra dışı uygulaması ile hem tatilcilerin hem basının ilgisini çekmeyi başardı. Sant Antoni de Portmany kasabasında yer alan 4 yıldızlı otel, tasarımı ve retro özellikleriyle İbiza'nın sahil kenarındaki en sıra dışı mekanlarından biri olarak biliniyor. Ancak otel rakiplerinin önüne geçebilmek için çok konuşulan yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi.

OTEL LOBİSİNİN ORTASINDA

Otel yönetimi 'The Zero Suite at Paradiso Art Hotel' adı verilen güzel bir şekilde dekore edilmiş, estetik açıdan hoş bir oda hazırladı. Normalde konaklama ücreti 150 sterlin olan otel ziyaretçilerin bu odada ücretsiz kalabileceğini açıkladı.

Oda ile ilgili tek sorun ise duvarlarının tamamen camdan olması ve otel lobisinin ortasında yer alması.

İLGİ ODAĞI OLMAYI SEVEN KONUKLAR İÇİN

Otel mahremiyetten uzak yeni odasının 'ilgi odağı olmayı seven' konuklar için bire bir olduğunu öne sürüyor. Sanatsal performanslar ve etkinlikler için kullanılmayan oda sadece konaklamaya uygun. Ziyaretçiler odada sadece bir gece kalabiliyor. Otel yönetimi odanın tuvalet ve duş alanının kesinlikle özel olduğunun altını çiziyor.

ŞİMDİDEN DİKKAT ÇEKEMEYİ BAŞARDI

Zero Suite hem Batı medyasında hem de sosyal medyada şimdiden çokça konuşuldu. Odada konaklayan bir Instagram kullanıcısı yaşadığı deneyimi, "Orada yarım gece kaldım. Pencerelere vuran insanlar eğlenceli değildi ama deneyim harikaydı" sözleri ile anlattı.

Odada kalan başka bir Youtuber ise "Herkes gelip camdan bakıyordu. Kötü bir tecrübeydi diyemem ama kendimi garip hissettim" dedi.

Bir başka sosyal medya kullanıcısı biraz huzur ve sessizlik için camı 'karartmanın' mümkün olup olmadığını sordu. Otelin cevabı 'hayır' oldu.

Otel cesur hamlesi ile hayatlarını halka açık yaşamaktan çekinmeyen influencerlar ve diğer internet ünlüleri için doğal bir yuva haline geldi. Oda ile ilgili yayın yapan bir internet fenomeninin yayını yarım milyondan fazla izlendi.

İSVİÇRE'DE SIFIR YILDIZLI OTEL

İbiza'daki uygulamaya benzeyen bir benzer uygulama da İsviçre'de bulunan Null Stern Hotel tarafından hayata geçirildi. Bir benzin istasyonunun yanında yer alan otel odası çift kişilik yatak, iki komodin ve gece lambasından oluşuyor. Duvarları ve tavanı olmayan otel Alplerin panoramik manzarasına sahip olsa da kalanlar için rahat bir uykuyu garanti etmiyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.