Dünyanın en iyi plajları listesinde Türkiye'den de iki yer var

Portekiz, Avustralya, Florida… Online bir seyahat firmasının oluşturduğu rehber, dünyanın dört bir yanındaki göz alıcı plajları derledi. Listede Türkiye’den de iki rota yer aldı.

21/02/2024 14:19
Dünyanın en iyi plajları listesinde Türkiye'den de iki yer var

Online seyahat firması Tripadvisor, 2024 yılına ait dünyanın en iyi plajlarını belirledi. Sıralama, Tripadvisor gezginlerinden gelen yorumların ve puanların kalitesi ve miktarına göre belirleniyor.

Buna göre, 2024 Travellers' Choice En İyi Plajlar Ödülleri'nin kazananları listesinde birinciliğe layık görülen plaj Portekiz'deki Praia da Falesia oldu.

1. PRAIA DA FALESIA - PORTEKİZ

16. sırada Türkiye’den İztuzu (Muğla) ve 21. sırada Konyaaltı (Antalya) plajlarının da yer aldığı listede, ikinci sıraya ise Sicilya'nın Lampedusa adasındaki Spiaggia dei Conigli seçildi. Sözcü'de yer alan habere göre üçüncülük ise, İspanya'nın San Sebastian kentindeki La Concha Plajı'na gitti.

2. SPIAGGIA DEI CONIGLI - İTALYA

3. LA CONCHA - İSPANYA

Dünyanın en iyi 10 listesinin geri kalanı ise Hawaii'deki Kaanapali Plajı (dördüncü), Turks ve Caicos Adaları'ndaki Grace Bay Plajı (beşinci) Seyşeller'de Anse Lazio (altıncı), Manly Beach, Avustralya (yedinci), Eagle Plajı, Aruba (sekizinci) Florida, ABD'deki Siesta Plajı (dokuzuncu) ve Küba'nın Varadero Plajı (onuncu) şeklinde sıralandı.

4. KAANAPALI PLAJI - HAWAII

5. GRACE BAY - TURKS AND CAICOS ADALARI

6. ANSE LAZIO - ŞEYSELLER

7. MANLY BEACH - AVUSTRALYA

8. EAGLE PLAJI - ARUBA

9. SIESTA PLAJI - ABD

10. VARADERO PLAJI - KÜBA

16. İZTUZU PLAJI - MUĞLA

21. KONYAALTI PLAJI – ANTALYA


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.